A začíná jít do tuhého! Druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové (2. místo, 39 bodů) se sedm kol před koncem vyšplhali na postupovou příčku a rozhodně nemají v úmyslu ji někomu přepustit. Obzvláště, když zítra od 17 hodin hostí jednoho z rivalů v boji o Gambrinus ligu, celek Marily Příbram (6. místo, 36 bodů).

„Hrají spolu dva aspiranti postupu, takže pro fanouška není lepšího důvodu tento zápas navštívit. Byl bych rád, aby přišli v co nejhojnějším počtu. Je to pro nás jedno z klíčových utkání, které potřebujeme i s jejich pomocí zvládnout,“ láká hradecké příznivce do ochozů Všesportovního stadionu generální ředitel klubu Richard Jukl.

Rovněž kouč Pavel Malura přikládá zítřejšímu duelu patřičnou důležitost. „Potřebujeme vyhrát. Když Příbram porazíme, odskočíme jí na šest bodů. V tom spatřuji kouzlo tohoto zápasu.“

Forma „votroků“ má stoupající tendenci. Z posledních čtyř utkání třikrát vyhráli a jednou remizovali. Marila naopak výsledkově tápe. Najaře získala v osmi kolech pouhopouhých sedm bodů! Na soupeřových hřištích vstřelila jedinou branku, a to v Opavě, kde překvapivě zvítězila trefou Kalabišky 1:0. „Ať třeba jinde neuspěli, výhra v Opavě nás musí varovat.

Podobné zápasy jsou většinou o jednom gólu. Příbram měla v tomto směru štěstí na podzim. Nyní se jí střelecky nedaří, ale mužstvo na tom výkonnostně hůř rozhodně není,“ tvrdí Malura.
„Soupeře zdobí nesmírná bojovnost, nasazení a týmový projev. V kádru má několik osobností, ať už se jedná o Huňu, Klesu či Pilíka. Navíc u nás nemají co ztratit, o to bude nedělní utkání těžší. Byl bych proto rád, aby fanoušci, kteří na stadion dorazí, kluky mohutně povzbuzovali a hnali je za vítězstvím.“

V hradecké sestavě se zcela jistě neobjeví Jan Schulmeister, který v předešlém duelu v Hlučíně musel střídat už po dvaceti minutách kvůli zlomenině nosu. „Stalo se mu to při souboji se Štybarem. Bohužel bude minimálně tři týdny mimo,“ mrzí kouče.

Karetní trest naopak vypršel Jiřímu Vítovi, s nimž Malura opět počítá do základní sestavy. „Jirka v předešlém domácím utkání s Vítkovicemi patřil k našim nejlepším hráčům a určitě by si nezasloužil, aby kvůli čtvrté žluté kartě vypadl ze sestavy.“