Plamínek naděje druholigových fotbalistů FC Hradec Králové (5. místo, 44 bodů) na postup do nejvyšší soutěže tři kola před koncem stále hoří. Aby definitivně neuhasl, musí „votroci“ v neděli bezpodmínečně porazit v sestupových vodách namočenou Čáslav (13. místo, 29 bodů). Zápas začne na Všesportovním stadionu tradičně v 17 hodin.

Pod malšovická lízátka přijede zítra druhý nejhorší tým jarní části. Kdo by byl čekal, že Čáslav získá ve dvanácti kolech pouhých 8 bodů! Tristní bilance se zákonitě odrazila na změně v realizačním týmu. Po remíze v Krči vedení Zenitu odvolalo trenéra Pavla Medynského. Jeho místo zaujal dosavadní asistent Michal Horňák. Ani to však nepomohlo.

Ve středu tým pod jeho vedením doma jen remizoval s Jihlavou (1:1). „Čáslav to nemá jednoduché. V zimě ztratila poměrně velkou skupinu hráčů. Mezi nimi třeba Schulmeistera s Dianem, kteří u nás hostují. Díky tomu body často ztrácí,“ je přesvědčen hradecký kouč Pavel Malura. „Asi to v neděli bude hodně o dobývání. Je potřeba si dávat pozor hlavně na nebezpečné brejky,“ upozorňuje.

„Votroci“ mají za sebou náročný týden. Po výhře s Fulnekem ukořistili cenný bod na hřišti lídra tabulky, pražských Bohemians. Sympatický výkon měl jedinou vadu – nulu v kolonce vstřelených gólů.
„Postrádali jsme větší důraz před brankou. Předfinálních situací jsme měli ve vápně několik, ale chyběl nám v nich hráč, který by dokázal situaci gólově vyřešit,“ povzdechl si Malura.

Zlepšení si slibuje návratem Pavla Černého, jemuž vypršel karetní trest. „Černý byl v posledních zápasech svojí pohyblivostí a důrazem pro soupeře velmi nebezpečný. Totéž se dá říci o Němečkovi, jehož jsem na Bohemce musel brzy střídat kvůli poranění kotníku a který se rovněž dokáže patřičně ve vápně orientovat a postarat se, aby bylo před brankou více vzruchu. Zatím ale netuším, jestli bude moci v neděli nastoupit. To samé platí o Wozniakovi, jenž laboruje se stejným zraněním.“

Čtyřbodovou ztrátu na postupovou příčku považuje šéf hradecké lavičky za poměrně výraznou. „Je to dost. Vůbec si netroufám odhadnout, jaké naše šance ještě jsou. Musíme hlavně zvládnout zbylé tři zápasy a čekat na klopýtnutí soupeřů. Jiný recept není.“