Jak probíhal týden v kabině „votroků“ po zpackaném posledním zápase?
„Nechtěl bych to ventilovat. Nicméně nastala nepříjemná situace, do které jsme se dostali svým výkonem. Přišly pohovory s hráči, což však považuji v tento moment za normální,“ přiblížil hradecký trenér Oldřich Machala, jenž by se chtěl omluvit fanouškům.

Co z toho vyplynulo? „Posuny v kádru žádné nejsou. Musíme myslet na to, že někteří kluci na tom nejsou zdravotně nejlépe. Ondra Pacák netrénoval a Jirka Krejcar byl nemocný. Nemůžeme s tím tedy dělat harakiri. Hráči by si měli prvořadě uvědomit, že takto hazardovat se svým jménem nemůžou. Hrát tak, jako proti Sokolovu, se prostě nedá,“ je si vědom Machala.

V neděli však Machalovu skvadru nečeká nic jednoduchého. Čáslavi se totiž povedla úvodní třetina sezony na výtečnou. „Sice složila mužstvo na poslední chvíli, ale zato výborně. Její umístění v tabulce je sice překvapivé, ale myslím, že zasloužené, protože předváděla v dosavadním průběhu velmi dobré výkony,“ soudí Machala o soupeři.
„Musíme se oprostit od posledního výkonu a navázat na předváděnou hru z venku. Jedině tak můžeme uspět,“ nabádá kouč, jenž chystá změny v sestavě. Duel bude mít pikantní nádech pro čáslavské trio Filip, Špidlen a Dian, které ještě nedávno válčilo za Hradec.