Fotbalová divize C pokračuje tento víkend zápasy 24. kola.  Důležitý souboj o body potřebné k záchraně svedou hráči Převýšova s Chocní a na Novém Hradci se střetne rezerva „votroků“ s předměřickým Slavojem.

NE 10.15: FC Hradec Králové B (5. místo, 36 bodů) – TJ Slavoj Předměřice nad Labem (16. místo, 6 bodů).

Velmi rozčarovaní byli fotbalisté hradeckého béčka po minulém utkání v Turnově, kde prohráli nejtěsnějším možným rozdílem po penaltě nařízené tři minuty před koncem. A právě výroky sudích byly hlavním důvodem, proč nebyli „votroci“ spokojeni s výsledkem utkání.

Neuznaná branka po diskutabilním ofsajdu a dvě sporné penalty, kterým musel čelit brankář Frydrych. To byly momenty, které rozhodovaly zmíněný duel. Že by to však mohlo tým nějak poznamenat, hradecký trenér Martin Barbarič odmítl. „Každý, kdo na tom zápase byl, viděl, co s námi rozhodčí provedli.

Každopádně hráči se s tím srovnali. Místo toho, abychom se tím zabývali, se musíme soustředit na další utkání,“ řekl. Tentokrát však bude mít hradecká rezerva za soupeře celek, proti kterému si nepřipouštějí jakoukoliv bodovou ztrátu. Je jím poslední Slavoj.

„Určitě chceme vyhrát, ale jak jednoznačný výsledek může být, se uvidí. Je potřeba dát hlavně nějaké góly, protože bez nich se zvítězit nedá. Naposledy se o tom právě v Předměřicích mohly přesvědčit Čelákovice,“ ví Barbarič . Předměřičtí fotbalisté se v minulém kole postarali o senzaci, když v domácím prostředí porazili Čelákovice 2:1 a připsali si druhé vítězství v sezoně. Na bodový zisk čekali plných 21 zápasů.

„Občas při týmu musí stát štěstí, a v tom zápase konečně stálo při nás. Uhráli jsme dobrý výsledek a podobné výkony bychom rádi zopakovali i v dalších zápasech,“ uvedl lodivod Slavoje František Mikolanda. Dokonale se tak osvědčilo pravdivé tvrzení, že každý může porazit každého. Navíc právě mužstva, kterým již prakticky o nic nejde, jsou největšími strašáky pro papírově favorizované soupeře.

„Hrát s béčkem bývalého Spartaku pro nás bude svátek. Hradec patří k nejkvalitnějším týmům soutěže, takže my se hlavně budeme snažit výrazně nepokazit herní dojem. Šanci znovu dostane několik mladých hráčů. aby se otrkali,“ nastínil přípravu na prestižní duel trenér Mikolanda.

NE 10.15: SK Převýšov (11. místo, 27 bodů) – FK Agria Choceň (14. místo, 24 body).

Cenný bod si z posledního odehraného zápasu přivezli fotbalisté Převýšova z horké půdy pardubické Tesly. Po sympatickém výkonu udrželi domácí střelce na uzdě, takže utkání skončilo bezbrankovou remízou. Každý bodový zisk je pro Pilného svěřence s blížícím se závěrem letošního ročníku velmi důležitý. V boji o záchranu totiž Převýšov stále nemá nic jistého.

„Svým způsobem to proti Chocni bude zápas o šest bodů. Ale věřím, že to zvládneme a dostaneme se v tabulce do klidnějšího pásma,“ doufá Bohuslav Pilný, trenér Převýšova.

Na jeho hřiště tentokrát přijede Choceň, aktuálně tým, který je v ještě výraznějším ohrožení sestupem. Ovšem kouč musí vyřešit několik absencí v sestavě.
„Chybět budou Breda, Lesák, Pilař, Holý a Štoček, takže máme docela velké problémy. Ale doufám, že hráči, kteří nastoupí místo nich, je dokáží adekvátně nahradit,“ přeje si Pilný.

Zároveň si však nemyslí, že cesta k touženému vítězství povede přes stejnou taktiku, jaká byla nastolena na půdě Tesly. „Bude to úplně jiný zápas. Mužstva, která hrají o každý bod, je potřeba načít rychlým prvním gólem,“ dodal.