PAVEL KRÁL Přesto hradecký útočník MIROSLAV VODEHNAL (nar. 25. dubna 1976) skepsi nepropadá a doufá, že jeho čas brzy přijde.

Zažil jste někdy ve své kariéře podobnou krizi, která na mužstvo během čtyř utkání dolehla?
Nevzpomínám si. V Jablonci jsme hráli třeba o sestup, prožívali těžké chvilky, ale ne tolikrát po sobě. Chybějí nám body a hlavně vstřelené branky. Máme z toho všichni už tak trochu depresi.

Má tým psychicky na to, aby se z toho vyhrabal?
Všichni doufáme, že to už přijde, dáme nějaký gól a ten nás nakopne. Je jen na nás, abychom ukázali, že máme vnitřní sílu.

V tomto směru se obvykle spoléhá na starší hráče, kteří mají zpravidla v kabině největší slovo. Vy k nim patříte. Zaměřili jste se po nepovedeném utkání s Opavou na vylepšení týmové atmosféry?
V kabině si to vyříkáváme pořád, ve středu jsme dokonce byli na společné večeři. Snad nám to pomůže. Je pozitivní, že ani po tak špatných výsledcích nejsme rozpolcení a držíme při sobě.

Vy jste zatím na jaře ani jednou nenastoupil v základní sestavě, třikrát jste střídal. Je těžké se smířit při vašem věku a zkušenostech s rolí náhradníka?
Každý chce hrát, to je jasné. Prostě na svoji šanci musím čekat.

Coby gólový hráč ale jistě musíte trnout, když vidíte, jak se někteří spoluhráči v koncovce chovají…
Vždycky jde o okamžik, jak kdo danou situaci vyřeší. Těžko někomu radit. Na lavičce jsou nervy mnohem větší, protože dění na hřišti nemůžete nijak ovlivnit.

Čím to, že i relativně zkušenější hráči nedokážou v koncovce zachovat chladnou hlavu?
Před sezonou jsme se chtěli prát o postup. Každý hráč tedy svým způsobem hraje pod tlakem a s tím je spojená i nervozita v klíčových okamžicích.

Jenže po nezdaru s Opavou už na postupové příčky ztrácíte osm bodů, nervozita by tedy v příštím utkání s Ústím nad Labem měla jít stranou…
Doufám, že to z nás už spadne a budeme hrát uvolněně.

Bylo pro vás překvapením, že poslední Ústí dokázalo v minulém kole porazit HFK Olomouc, tedy soupeře, s nímž vy jste uhráli pouze bezbrankovou remízu?
Pro mě to bylo opravdu velké překvapení.

Přesto by bylo už načase vyhrát, nemyslíte?
Obzvlášť, když hostíte poslední tým tabulky. Na čase už je, to je pravda. Snad u nás Ústí nebude pouze úporně bránit. To se pak hraje těžko. Nutně však potřebujeme získat tři body, to je bez debat.

V pondělí byli z výkonnostních důvodů přeřazeni do divizní rezervy Bouška se Svobodou, přestože ani jeden do ostudného utkání s Opavou nezasáhl. Co tomu říkáte. Jak se k tomu tým postavil?
Byli jsme tím všichni zaskočeni. Není to samozřejmě nic příjemného. Rádi bychom je dobrými výsledky dostali zpět do kabiny.

Myslíte, že to odnesli za celé mužstvo?
Asi jo. Mohlo to padnout na kohokoliv z nás.