Skončí hrůzostrašné jaro v podání „votroků“? Vstřelí Malurovi hoši po čtyřech nulových utkáních konečně gól a zároveň poprvé na jaře vyhrají? Dočká se základní sestava razantní obměny?
Těch otázek je možná až příliš. Správné odpovědi budeme znát v neděli vpodvečer, kdy fotbalisté Hradce Králové od 17 hodin přivítají na Všesportovním stadionu předposlední celek druhé fotbalové ligy – FK Ústí nad Labem.

Krč 0:0, HFK Olomouc 0:0, Jihlava 0:2, Opava 0:1 – to je jarní vizitka „votroků“. Tedy dva body a žádný gól. „Takovou krizi jsem ještě nezažil,“ přiznal hradecký útočník Miroslav Vodehnal.

S tak mizernými výsledky počítal jen nezasvěcený. Místo, aby se „votroci“ zběsilým tempem hnali za postupem, upadli do pořádných nesnází. Především domácí porážka s Opavou znamenala velké rozčarování.
„Co si budeme povídat, hráče to sebralo. Nejenom porážka, ale i to, že se nám nedaří vstřelit branku,“ povzdychl si kouč Pavel Malura.

Také on neprožil snadný týden. Bezprostředně po Opavě se mu hlavou honila spousta myšlenek. „Mám ji pořádně těžkou. To mi věřte. Přišel jsem do Hradce s tím, že postoupíme do první ligy. A mužstvo zatím pod mým vedením hraje velmi špatně,“ přiznává Malura, který především se zkušenými hráči rozebíral i svoje další působení u týmu.
„Ale o rezignaci bych nemluvil. To mě nenapadlo. Nejsem typ člověka, který by utíkal. To by mi přišlo zbabělé. Nemyslím si, že bych svoji práci šidil, nebo ji dělal špatně. Prostě situace je taková, jaká je, a my ji musíme změnit,“ říká bojovně.

První možnost bude mít Hradec v neděli. „Pod lízátka“ přijede předposlední Ústí nad Labem, jež v minulém kole porazilo na svém trávníku HFK Olomouc 2:1. Do hradecké sestavy se po zranění vrací štírek Pilař, disciplinární trest vypršel stoperovi Němečkovi. V útoku by mohl dostat příležitost zkušený Vodehnal, jenž by mohl vyléčit střeleckou nemohoucnost.

Hradec neskóroval již 381 minut! Naposledy se trefil v posledním podzimním kole Paul Munster do sítě Třince.