K vidění v něm mimo jiné bylo okresní derby, ve kterém na hřišti na Novém Hradci rezervní tým „votroků“ přivítal Převýšov.

Poslední Předměřice hostily v domácím prostředí sestupem ohrožené Holice, které si v sotva průměrném utkání odvezly všechny body za vítězství 2:0.

Předměřice–Holice 0:2 (0:1)

Připsat si cenné tři body na půdě beznadějně posledních Předměřic. To bylo přání holických fotbalistů v sobotním duelu mužstev ze spodních pater tabulky. Hosté nakonec svůj cíl splnili, přestože samotný zápas příliš pohlednou podívanou nepřinesl.

Za distancovaného Václava Cejnara se mezi tři tyče domácího celku postavil Jiří Jaška, jenž na svoji šanci dostat se do základní sestavy čekal poměrně dlouho.

Již poněkolikáté v letošní sezoně hráči Slavoje nezachytili začátek střetnutí. Ve 3. minutě se z levé strany probil do šestnáctky soupeře krajní záložník Holic a po souboji s jedním z obránců se poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí Němec neváhal ani vteřinu a odpískal pokutový kop.

Míč si postavil David Velinský a střelou doprostřed branky neomylně otevřel skóre – 0:1. Nebohý brankář Jaška si coby náhradník ani nesáhl na míč a už jej musel lovit ze sítě.

Autor první branky byl v průběhu zápasu velmi aktivní, ale spoluhráči ho rozhodně nenapodobili. Na trávníku se odehrával souboj předměřické beznaděje s holickým trápením a diváci se v prvním poločase museli místy nudit.

Domácí brankář Jaška působil jistým dojmem, z klidu ho nevyvedly ani pokusy Bučka a Velinského. Druhý jmenovaný, forvard Holic, toužil po rozšíření svého střeleckého účtu, ale nebylo mu souzeno ani v 37. minutě. Odražený míč napálený bez přípravy prostor mezi třemi tyčemi minul.

To byla jedna z mála fotbalových akcí, které byly v první půli k vidění. O vzruch nejen mezi diváky, ale i mezi hráči, se tak starali svými spornými výroky rozhodčí. Hráči Holic se několikrát dostali do ofsajdových pozic, přičemž některé situace byly přinejmenším hraniční. Hlavní sudí Němec pro změnu toleroval některé tvrdé souboje ve středu hřiště.

Ve druhé části se obraz hry výrazněji nevylepšil. Profesorská hra hostujícího mužstva změnu stavu nepřinášela. Předměřičtí se na rozdíl od první půle začali dostávat i do brankových příležitostí.

V 52. minutě ve skrumáži proskákal míč až do malého vápna, odkud jej odkopli holičtí obránci. O deset minut později se individuálně probíjel do střelecké pozice Karnas, ale situaci jistil brankář Svoboda.

O chvíli později udeřilo na druhé straně. Centr z pravé strany prošel až k Petru Pavlíčkovi na opačné straně vápna a holický záložník střelou k tyči zvýšil náskok hostů – 0:2. Hra následně znovu upadla do hlubokého průměru. Až v posledních minutách jako by si hráči řekli, že pobaví ospalé publikum.

V 80. minutě se Jaška zaskvěl proti přímému kopu Velinského, který uzavřel strohý účet šancí na straně Holic.

Už to vypadalo, že Předměřičtí se k výraznějšímu ohrožení Svobodovy branky za celý zápas nedostanou. Avšak podařilo se, jenže patřičná dávka štěstí uchránila hostům čistý štít. Nejprve si híolický brankář pohlídal hlavičku míříci do středu branky.

Ostrý zákrok si schoval až na poslední minutu. Tváří v tvář Svobodovi se ve vápně ocitl Karnas, ale tvrdou střelou míč do sítě nedostal. Následné dorážky pokryli obránci Holic vlastními těly.

FC HradecB –Převýšov 0:2 (0:2)

Utkání s patřičným nábojem bylo k vidění o nedělním dopoledni na novohradeckém stadionu.

Fotbalisté Převýšova se na prestižní duel s hradeckým béčkem řádně namotivovali a nebylo divu, že působili aktivnějším dojmem. V první půlhodině se šance střídaly rovnoměrně na obou stranách.

V 10. minutě nakopl Kotal míč dopředu, kde se ho zmocnil Svoboda, který však na brankáře Petra nevyzrál. na druhé straně se do odraženého míče opřel Fejfar, ale branku přestřelil.

„Votroci“ se tlačili za úvodní brankou zápasu, ale nebylo jim přáno. Nic nevytěžili ze závaru po rohovém kopu ve 25. minutě. K úspěchu nevedla ani křižná střela aktivního Svobody, která zamířila vedle levé tyče.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Hosté se ujali vedení po parádní akci, která potěšila početnou skupinu převýšovských příznivců v hledišti. Rychlý brejk pokračoval kombinací na hranici šestnáctky a míč se dostal až k nepokrytému Holému, který již neměl problém překonat bezmocného Lindra – 0:1.

S domácími inkasovaná branka trochu otřásla, ale do poločasu bylo ještě hůře. Po další pěkně kombinační akci převzal míč kapitán hostů Pavel Novák a podél padajícího Lindra zamířil přesně k protější tyči – 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili hradečtí fotbalisté s cílem změnit nepříznivý stav. Plán mohli začít plnit hned po změně stran. Přímý kop zahrával Bouška, ale ke smůle „votroků“ trefil břevno. To ještě nikdo netušil, že branková konstrukce v zápase nezvoní naposledy…

Jen o pár minut později totiž na druhé straně zastavila Semelkovu střelu tyč a následná dorážka skončila vedle.

Kdo mohl v utkání žehrat na velký kopec smůly, byl jednoznačně hradecký útočník Ivo Svoboda. V první půli nemířil přesně a kalich hořkosti si vypil do dna ve druhé části. V 68. minutě technickou střelou napálil břevno.

Festival zahozených šancí „votroků“ narušilo jen zranění brankáře Radka Petra. Ten se nejprve nechal ošetřit, ale rozhodl se pokračovat. Ne však nadlouho…

Následoval kuriózní moment. Hradečtí sportovně vraceli míč, ale ten z kopačky Svobody k údivu všech zaklepal na tyč Petrovy branky. Převýšovský brankář následně došel k závěru, že to dál nepůjde a nechal se vystřídat. Do branky se postavil Pilař.

Hosté si ve druhém poločase trpělivě hlídali náskok, domácí pro změnu nenašli recept na obranu soupeře ani pomocí kolmých přihrávek. Zinkeho několikrát nachytal v ofsajdové pasti čárový rozhodčí.

Zmar dovršili „votroci“ v samém závěru. Z druhé vlny si naběhl na zpětnou přihrávku Svoboda, jenž sám potřetí v zápase rozezvučel brankovou konstrukci. Tentokrát pravou Pilařovu tyč.

Atraktivní zápas zakončili symbolicky hosté, ale „koníka“ v podání Holého si Lindr pohlídal. Převýšov potvrdil aktuální formu a po zodpovědném výkonu si z Hradce odvezl všechny body.

(ill)