Jak se těšíte na prestižní duel?
Těším se. Nějak extra to ale z hlediska mého loňského působení ve Slovácku neprožívám. Byl to jenom rok. Kdybych hrál proti Baníku Ostrava, jehož jsem odchovancem, bylo by to něco jiného.

Přesto byste zvýšenou motivaci cítit měl. Ze Slovácka jste v létě neodcházel zrovna v dobrém. Vždyť vám vedení ani nebylo schopné sdělit, že o vaše služby nestojí…
Je to už za mnou. Na druhou stranu jsem byl Slovácku vděčný, že mi nedělalo žádné problémy při přestupu do Hradce.

Oba týmy na tom v tabulce nejsou dobře. Je pro vás aktuálně až 11. příčka mužstva z Uherského Hradiště překvapením?
Abych řekl pravdu, nečekal jsem, že Slovácko v letošní sezoně bude hrát o nejvyšší příčky. Ale že budou takto vzadu, jsem samozřejmě nepředpokládal.

Růžově na tom není ani Hradec. Bude těžké za dané situace v tomto utkání bodovat?
Bohužel dostáváme hloupé góly. Chyb se v utkání na Slovácku musíme jednoznačně vyvarovat. Věřím, že s prázdnou neodjedeme.

Slovácko v minulém týdnu postoupilo do čtvrtfinále Poháru ČMFS a následně zvládlo i mistrovský duel s Fulnekem. Vypadá to, že je na výkonnostním vzestupu…
Může se to tak jevit, ale co mám zprávy, tak s Fulnekem rozhodně nebylo lepším týmem. Spíše mu teď přeje štěstí, než by se fotbalově nějak extra zvedlo.

Figurujete tři body od sestupové příčky. Je těžké nastupovat s vědomím, že se v případě nezdaru tabulkové postavení ještě zhorší?
Nemyslím na to. Fotbal hrajeme dobrý. Bohužel nás srážejí individuální chyby a neproměňování šancí. Věřím, že na Slovácku bodovat budeme.

Jste jedním z nejvytěžova­nějších hráčů mužstva. V minulém týdnu jste byl v pořádném zápřahu. Jak jste se cítil po fyzické stránce po náročných duelech se Spartou B, Teplicemi a Bohemians 1905?
Dobře. Mně podobný zápasový rytmus vyhovuje. Raději hraju, než trénuju. Kdyby to tak bylo pořád, nezlobil bych se.

Takže jste před bitvou na Slovácku v ideálním fyzickém rozpoložení…
Fyzicky jsem v pohodě. Lepší by to mohlo být z psychického hlediska. Člověk nad situací a nelichotivým postavením v tabulce neustále přemýšlí. Já ale doufám, že v sobotu potvrdíme, že se nám na hřištích soupeřů poměrně daří.