Šikovný středopolař, odchovanec Baníku Ostrava, v loňské sezoně oblékající dres Slovácka, podepsal v Hradci dvouletou smlouvu s následnou opcí.

V novém působišti jste tři týdny. Jak vás přijali spoluhráči v kabině?
Pro tohle mám jenom slova chvály. Z vlastní zkušenosti vím, že to noví hráči nemívají lehké. V Hradci se ale od začátku cítím opravdu dobře.

Odešel jste ze Slovácka. Sehrála v tom roli osoba trenéra Machaly, pod nimž jste již hrával v Kunovicích?
Trenér Machala mi volal zrovna v době, kdy jsem se dozvěděl, že se mnou ve Slovácku už nepočítají. Váhal jsem jen chvíli, rýsovala se i možnost zahrát si první ligu na Slovensku. Ta ale záhy padla, takže nebylo co řešit.

Post středního záložníka byl v minulé sezoně pro Hradec bolavým místem. Od vás se očekává, že budete plnit právě roli špílmachra. Jste na to připraven?
Hra týmu samozřejmě nemůže stát jenom na mně. Každopádně se budu snažit hrát co nejlépe, abych byl mužstvu prospěšný a odváděl na hřišti odpovídající výkony.

Odehrál jste už několik přípravných zápasů. Jsou dojmy pozitivní?
Myslím, že máme velmi kvalitní kádr. Na druhou stranu to jsou jen přípravné zápasy a pravá síla mužstva se ukáže až v těch mistrovských, v nichž se bude hrát pod naprosto odlišným tlakem.

Vloni jste ve Slovácku prožil podobnou sezonu jako vaši současní hradečtí spoluhráči. Ani jednomu z týmů se nepovedlo postoupit. Slovácko si navíc první ligu prohrálo v posledním kole, kdy doma nečekaně podlehlo Příbrami. Dá se vůbec popsat zklamání po tak zpackaném duelu?
Bylo to hrozné. Na druhou stranu mohu říct, že už mě jen tak něco nepřekvapí. V klubu bylo jasně dané, že postoupit prostě musíme. Pod větším tlakem než byl ve Slovácku, už asi hrát nikdy nebudu.

Čím si vysvětlujete po skvěle rozehraném podzimu tak špatnou jarní část?
Ano, my jsme byli na hřišti, my jsme to kazili a my jsme nedávali góly. Ale jenom v tom to nebylo. Vedení odvolalo po patnáctém kole trenéra. V té době jsme soutěž vedli, a tam to podle mého názoru všechno začalo. Na trenéra Kalvodu nemohu říci křivé slovo, ale prostě nám to nešlo. Hlavně jsme neproměňovali neskutečné množství šancí.

Kdy vám vedení Slovácka oznámilo, že s vámi už nepočítá?
(usměje se) Ono mi to vedení Slovácka ani neoznámilo. Řekl mi to v telefonickém rozhovoru až pan Vlk (sportovní ředitel druholigových Vítkovic – pozn. red.), který se mě ptal, zda bych k nim nechtěl jít, že se mnou prý Slovácko nepočítá. To bylo poprvé, co jsem se to dozvěděl. Podruhé se situace opakovala s jiným klubem a až napotřetí mi to teprve oznámilo vedení Slovácka.

Zpět k Hradci. V jakých patrech tabulky by se mužstvo podle vás mělo pohybovat v příští sezoně?
Samozřejmě chceme hrát co nejvýše. Sílu na to máme. Doufám, že Hradec bude znovu míchat postupovými kartami. Bude to znovu velmi vyrovnaný ročník, o tom jsem přesvědčen.