Klobouk dolů. Fotbalisté jistě prominou, upřesním-li, že tahle poklona na úvod směřuje k fanouškovskému kotli ,,votroků". Připadal jsem si jak někde v Anglii, kde to kluboví příznivci pořádně rozjedou hned na začátku a vytrvale zpívají, skáčou, tleskají, mávají vlajkami a skandují ještě pár minut po zápase. Takhle to v neděli vypadalo na Všesportovním stadionu. I samotní hráči museli malinko zírat, jak rychle se po pátečním vyřazení od Zlína hokejový duch přenesl k fotbalovému trávníku. Černobílý sektor zářil. Mělo to grády, v tuzemsku se tohle opravdu jen tak nevidí. Výsledná známka – jedna podtržená.

Podobné vysvědčení si za odvedenou práci zaslouží svěřenci Luboše Prokopce. Důležitou bitvu s Varnsdorfem rozhodli třemi góly za pětačtyřicet minut. Tenhle poločas se moc líbil. Takhle se hraje o postup a samozřejmě i o diváky. ,,Byl to náš nejlepší jarní výkon," řekl po utkání hradecký kouč. Naprostý souhlas. Mužstvo příkladně demonstrovalo svou sílu. Soupeře rozkládalo povedenými akcemi i kvalitně zahranými standardkami. David Vaněček ukázkově vstřelil svůj 16. gól v sezoně a s veteránem Kuličem patřil k hlavním strůjcům vítězství. Soupeř, který  měl připomínat dravou druholigovou štiku, se chtě nechtě převtělil do role leklého kapra. Neměl prostě nárok.

Pohled na tabulku je deset kol před koncem příjemný. Hradec se opět hřeje na výsluní. Na první nepostupovou příčku má luxusní náskok šesti bodů. Vysněný návrat mezi elitní fotbalovou společnost je znovu o něco blíž.

Hvězda kola

Marek Kulič: Kouč Luboš Prokopec bez mrknutí oka vystavil v zimě Kuličovi týdenní omluvenku kvůli studiu trenérské licence. Veterán si vstřícného přístupu dovede vážit a na trávníku náležitě splácí účty. Varnsdorf za patnáct minut pomohl spláchnout gólem a nahrávkou na Holešovu trefu ze vzduchu.

Zklamání kola

Tým Třince: V zimě přivedli ze strachu o sestup na sever Moravy zvučné posily. Třinec měl brázdit druholigové vody jako nenažraná štika. Doma to ještě jde, ale jakmile celek Karla Kuly překročí hranice města, je s ním amen. Ve Vlašimi, která také zápasí o přežití, dostal čtyři góly. Ten rozhodující v 91. minutě!

Výrok kola

Roman Veselý, nový trenér Bohemians, který v týdnu nahradil Miloše Sazimu: „Nechci hodnotit, co tady přede mnou bylo či nebylo. Každopádně Zlín byl na tom od 60. minuty kondičně lépe."