Sebevědomí. Vlastnost zdobící velké hráče. Takový Ribéry by mohl rozdávat plnými hrstmi. Zkazí kličku, nepovede se mu střela. Zalekne se? Ale kdeže. Při další akci je opět klíčovou postavou. Prostě si věří.

Pořádnou dávku sebedůvěry nabírají v posledních kolech také ,,votroci". Herní projev týmu začíná mít grády. A co je nejdůležitější. Velkou míru odpovědnosti na sebe berou i mladší hráči. Třeba Jaroslav Zelený. V prvním duelu s Pardubicemi byl na beku doslova neviditelný, téměř nic nepředvedl ani v Karviné. Zákonitě se poroučel ze sestavy. ,,Když něco zkazí, zbytečně to řeší. Až se to naučí házet za hlavu, jeho výkonnost půjde nahoru," poznamenal na jeho adresu kouč Luboš Prokopec. Zeleného vrátil do základu v Třinci a hráč na levém kraji záložní řady ožil. Od té doby nechyběl ani minutu. Důvod? Jednoduše si začal věřit. Ve Varnsdorfu by mohli vyprávět. Akce, kterou vymyslel a padl po ní úvodní gól, by směle zapadla do nejhezčích okamžiků sezony.

Brankář Jiří Lindr před časem prohlásil, že ,,Zelí" má snad vyoperované emoce. Dal gól Boleslavi, ale spíš to vypadalo, že si vstřelil vlastence. ,,Už to prožívá více, v tomto směru udělal pokrok," usmívá se Prokopec. Tak jsem zvědav, co tenhle klučina předvede v neděli se Sokolovem.

Hvězda kola

Jaroslav Belaň: Brankář Mostu snad uzavřel nějakou smlouvu s peklem. V Karviné pochytal neskutečné věci, třeba Hottkovi vyhmátl pumelici do šibenice. Že si Most odvezl plichtu 0:0? Gólmanovi by za ni měli pozlatit rukavice.

Zklamání kola

Loko Vltavín: Pardon, ale to, co v Pardubicích předvedl, byla ostuda. Rezignace na útok a sázka na totální obranu je nešvar, který vyhání lidi ze stadionu. Je moc dobře, že prohrál gólem v nastavení, byl to trest. Tenhle způsob boje je naprosto ohavný.

Výrok kola

Pavel Chaloupka, trenér Mostu, po remíze 0:0 v Karviné:  „Uf. Fotbal opravdu někdy nemá logiku. Asi chápu, jak se teď cítí domácí."