Na gymnáziu studují teprve druhým rokem, ještě trochu plavou v derivacích a integrálech, na maturitu z matematiky to zatím není. A přihláška na vysokou? Na tu je taky ještě čas.

Pardubice základ zvládly, předloni sfoukly přijímačky, pak  přežily krizový prvák a postupně si zvykly i na dojíždění… Ve Fotbalové národní lize zapustily kořen.

Ale koukat se nahoru a pošilhávat po první lize? Ne, ne, byť  jarní úvod snů tomu nahrával…

Pořád je totiž hodně brzy. Trenér Jiří Krejčí stojí vždycky pevně na zemi, nikdy od něj neuslyšíte, že chce brát útokem první trojku. Asi je to správně. Teď…

Rychlokvašek fotbalový svět poznal hodně. Frrr nahoru a co dál? „Chybí stadion, nefunguje mládež, v kase průvan. Ejhle, my vlastně nemáme žádné vlastní hráče…" Následuje nechutně rychlý sešup a fotbalový stánek chátrá. Hodí se leda na to, že se na solidní  ploše dají ve velkém pěstovat třeba brambory. Takových scénářů český fotbal zažil mraky. Třeba v Lázních Bohdaneč by mohli vyprávět.

Pardubice, než dojdou k maturitě a budou se moci rvát o postup do Gambrinus ligy, si ještě několikrát pořádně natlučou čenich, hráči si budou muset ještě v šatně od plic zanadávat, protože pár vyloženě pitomých zápasů, jako byl ten poslední se Sokolovem, ještě zkrátka přijde.

Než svěřenci Jiřího Krejčího začnou sami vyučovat, ještě to chvilku zabere.

Tenhle klub jde ale správným směrem. Jo, práce bolí. Jenže jednou to na samé jedničky dotáhne a na maturitním večírku bude tancovat na stole a se sakem v zubech. Vsadíte se?

Hvězda kola

Pavel Dvořák: Na jaře byl hradecký útočník v základní sestavě jen jednou, jinak trpělivě snáší  pozici náhradníka. V Mostě nakoukl do zápasu  po hodině hry, chvíli se aklimatizoval a v klíčové chvíli tři minuty před koncem hlavičkou rozhodl.

Zklamání kola

Bohemians Praha: Prohrávat v pražském derby s Viktorií Žižkov po necelé čtvrthodině 0:3 zavání do nebe volající ostudou nebo dokonalou sabotáží. Střížkov se loučí s druhou nejvyšší soutěží, odchod by ale měl mít mnohem důstojnější kulisy.

Výrok kola

Radek Čihař, brankář Pardubic, po porážce 1:2 se Sokolovem: „Neměli nic, kromě dlouhých autů se k ničemu nedostali. Prostě jenom dva zasr… auty."