Pozor hlášení: další talent na scénu! Premiéru v pardubickém dresu si na Střížkově odbyl dvacetiletý stoper Filip Kopřiva, další produkt z „domácího chovu".

Přiznávám, když sportovní manažer Vít Zavřel před rokem a půl tvrdil, že Pardubice chtějí jít ve druhé lize hlavně cestou odchovanců, tak jsem si trochu klepal na čelo.

To přece nejde. Tenhle tým nemá žádné zkušenosti, v první řadě je potřeba ho trochu nazdít… A do toho řeči o odchovancích.

Chyba lávky. Měl pravdu, jde to a jak!

Mládežnická akademie v Pardubicích mi připomíná Bradavickou školu čar a kouzel z Harryho Pottera. Ta také rok co rok  dovedla vypustit jednoho výjimečného kouzelníka za druhým.

Vzpomínáte na loňskou zimu? Dvojice F+F. Fousek, Fusek. Každému se ta jména spíš pletla. Po prvním už skočila Mladá Boleslav, druhý posbíral pár druholigových startů.

Asi nebude dlouho trvat a šanci dostane devatenáctiletý Petr Prokopec, a tak to půjde dál. Připravte se, že v létě Pardubice zapojí do přípravy nějakého dalšího mladíka, který zase nebude vypadat jako vyjukaný zajíc, ale brzy se chytne.

Líbí se mi, že klub nejde cestou šílených nákupů, jaké předváděla vloni Čáslav, letos Bohemians nebo Vlašim.

Mít v týmu polovinu hráčů na hostování, je absolutně o ničem, bohatě stačí jen pár, kteří přinesou oživení a kvalitu. A pokud máte „koule", tak zbytek doplňovat z vlastních zdrojů.

Pardubice je prostě mají a tohle je jediná cesta k tomu, aby klub pevně zakořenil ve druhé lize, omlátil se a jednou začal pokukovat i směrem nahoru. Navíc taková politika nezruinuje klubovou kasu. Na to se taky nesmí zapomínat.

Hvězda kola

Tomáš Malinský: Nejdřív lob, pak míč za brankáře Třince Palečka prostě procpal. Hradecký záložník s extrémně rychlýma nohama zářil, dal dva góly a byl k neudržení.Výhra 3:1 nese jeho autogram. A říkáme znovu, jeho přichod z Chrudimi se vyplatil!

Zklamání kola

České Budějovice: S takovou to na návrat do první ligy nevypadá. Půl hodiny hráli Jihočeši v početní převaze, ale místo, aby oslabenému Sokolovou nasázeli góly, jeden inkasovali a prohráli na jeho hřišti 0:1. Jestli vyhazov kouče Hoftycha nebyl unáhlený.

Výrok kola

Miloš Sazima, trenér Bohemians po prohře 0:3 s Pardubicemi: „Mám velké výhrady hlavně k výkonům mladších hráčů, předvedli strašně málo."

Foto víkendu: „Pyro" není zločin

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec.

Červená světlice v ruce jednoho z hradeckých fanoušků hráče na trávníku nijak nerozhodila. Asi taky hromadně souhlasí s názorem, že „pyro" přece není zločin.