Asi začnu nosit klobouk. Proč? Abych mohl přijít před Martina Shejbala a smeknout před ním.

Obdivuji, co dokázal. Není žádným tajemstvím, že poslední roky své brankářské kariéry v Pardubicích držel pohromadě jenom díky různým tejpům, cvikům  a pomoci od fyzioterapeuta. V brance trochu vypadal jako mumie. Pořád někde něco omotaného… Moc netrénoval, aby si něco neudělal, hlavně chytal zápasy.

A jak! Až do červnového konce kariéry byl v bráně mrštný jako kočka a byl na něj spoleh.

Teď, když Pardubicím při trestech pro kolegy Frydrych a Čihaře teklo do bot, se do klece vrátil. Se čtyřicítkou na hrbu a pořád s pekelně bolavými koleny.

Kdyby zakroutil hlavou a řekl, že se na něco tak šíleného necítí, nikdo by se na něj nemohl zlobit.

Sám podobná spojení moc nemám rád, zavánějí patosem… Ale tady prostě sedí. Martin Shejbal má pardubické srdce. Vykašlal se na to, že může zápas pokazit a lidi, kteří mu při konci kariéry tleskali,  mohou pískat a hulákat, že dědek na to už prostě nemá.

Riskoval, dal všanc svoje jméno a nakonec se vyplatilo. Moc dobře si jako trenér brankářů uvědomoval, že postavit do televizního zápasu proti Českým Budějovicím talentovaného hubeňoura Josefa Ptáčka, mohl klučinu jeden jediný zápas gólmansky zavraždit.

Proto radši šel do rizika sám. Jestli budou lidi nadávat jemu? Ustojí to. Kdyby dostal dva, tři hloupé góly Ptáček? Nemusel by se z takové facky taky nikdy vyhrabat.

Pro mě je Martin Shejbal rytíř, chlap ze staré školy, který vyznává zásady jako čest nebo oddanost. Za to mu tleskám! A jak chytal? Jakoby několikaměsíční pauzu neměl. Výtečně.

Hvězda kola

Tomáš Mikinič: Slovenský útočník prokázal střelecké nadání,  dvěma góly zařídil Varnsdorfu vítězství 4:2 na hřišti Bohemians Praha. Za „klokany" dvakrát skóroval exhradecký Matěj Ptáček, po hříchu ve svém snažení zůstal osamocen.

Zklamání kola

Frýdek-Místek: Konec srandy, vážení. Severomoravský klub dohnala tvrdá realita. Po počáteční euforii čeká už šest kol na vítězství a v tabulce klesá níž a níž. Z prvního místa je rázem desátý flek, na který ho zarazil domácí nezdar s Ústím nad Labem.

Výrok kola

Pavel Chaloupka, trenér Mostu
 po domácí remíze 0:0 se Sokolovem: „Sokolov si opatřil naše balony Joma a v týdnu s nimi trénoval, aby 
si na ně zvykl."