Vůbec se nedivím pardubickému trenérovi Jiřímu Krejčímu, že zuřil, když mu den před zápasem zavolal vyhlášený kanonýr David Petrus, že se jaksi připekl na slunci a je mu dost nevolno. Až tak, že do sebe lupe jeden prášek za druhým.

V době, kdy střední Evropu sužují historická parna, stín je nejlepším místem na zemi a pivo osvěží mysl stejně dobře jako mladá milenka, se předpokládá, že profesionální fotbalista, ke všemu klíčový muž červenobílé party, bude mít dost rozumu, aby neriskoval úžeh a hlídal si pitný režim (týmový doktor shledal v útočníkově těle o čtyři litry méně tekutin!).

Leč, stalo se.

A tak Petrus vyrazil do boje s Frýdkem-Místkem až v 62. minutě, prakticky nic nepředvedl, a tak reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Trenér Jiří Krejčí: „Kdybychom ho tam poslali od začátku, tak bychom ho museli po třiceti minutách stáhnout ze hřiště. Nebyl „ready". V pátek mi volal, že má úžeh, večer zase, že už je v pořádku. Nevím, co si o tom mám myslet."

Spoluhráč Lukáš Rešetár: „Myslím si, že zápas mohl vynechat, být soudný a říct, že na to nemá."

Petrus má prostě vůči týmu velký dluh a smaže ho jedině tím, že od příštího kola začne sázet góly.

Ani v Hradci Králové není zrovna velikonoční nálada.

Favorit Fotbalové národní ligy vyrazil z bloků, ale na prvním metrech pořádně klopýtá či dokonce vrávorá.

Plichta v derby se brala rozumně, „votroci" hráli pětasedmdesát minut o deseti, ale porážka v Karviné, navíc po divném výkonu, už zarazila. Nový (a lepší) start do sezony je na programu v neděli.

Hvězda kola

Rastislav Chmelo: Je to ryzí záložník, měří 194 centimetrů a v dorosteneckém věku to zkoušel v kyperském Olympiakosu Nikósie. Teď  ovšem válí za českobudějovické Dynamo. Na vítězství 4:0 nad Žižkovem měl lví podíl, spoluhráčům připravil tři góly.

Zklamání kola

Miloš Sazima: Exhradecký kouč mládeže prožívá těžké časy. Na lavičce Bohemians Praha si v úvodních dvou kolech uřízl obří ostudu. Nejprve schytal debakl 1:5 ve Frýdku-Místku, teď dokonce doma 0:4 s Vlašimí… Zareaguje majitel klubu Karel Kapr?

Výrok kola

Lukáš Rešetár, záložník Pardubic o spoluhráči Davidu Petrusovi: „Myslím si, že zápas mohl vynechat, být soudný a říct, že na to nemá."