Co se stalo v sobotním odpoledni v Sezimově Ústí? ad 1:  Hradec zpackal hit kola s Táborskem; ad 2: Přišel o první místo v tabulce; ad 3: Zkomplikoval si cestu za postupem do první ligy.

Nepříjemný sled událostí přišel hned v úvodním jarním kole (celkově 17.). Nutno říct, že rozhodně nevhod. Pokud by „votroci" vyhráli, a že k tomu možnosti měli, v tabulce by si i nadále drželi komfortní šestibodový náskok a cestičku, po které chtějí kráčet k návratu mezi českou fotbalovou smetánku, by měli dohladka umetenou.

Tohle ale neplatí. Realita je jiná. Ztráta tří bodů bolí, štípe jako sůl v otevřené ráně, ale není fatální. To je třeba si uvědomit. Není důvod vydávat se na křižáckou výpravu do kabiny a dělat zbytečné dusno. Vyvolávat divnou atmosféru nervozity, slovními útoky bičovat hráče. Ne!

Logičtější je přístup kouče Luboše Prokopce. „Nebudeme z toho dělat drama. Pořád máme v tabulce nejvíc plusových bodů," prohlásil v rozhovoru pro Deník. Žádné peskování a mytí hlav. S nadhledem zhodnotil porážku 1:2, vypíchl pozitivní momenty ve hře a utvrdil fanoušky, že od příště to bude jinak.

Na druhou stranu podrobná analýza neúspěšného mače se špičkovým týmem druhé ligy je nutným předpokladem k očekávanému zlepšení.  Ukázat si chyby a nedostatky, kterých se objevilo dost, a v tréninku tvrdě pracovat na jejich odstranění.

Prokopec má svoji vizi, touží z Hradce vybudovat tým, který v létě nejen postoupí, ale rok nato zaujme i v lize. A důkladný rozbor porážek je jen dalším krokem k dosažení cíle.

Hvězda kola

Miloslav Strnad: Šlágr kola s Hradcem Králové rozhodl útočník Táborska dvěma góly. V první situaci se otočil okolo Rolka a zamířil k tyči. Pak donutil k faulu v pokutovém území Poděbradského a nařízenou penaltu sám proměnil.

Zklamání kola

Jiří Poděbradský: Fotbal mu momentálně ukazuje ošklivou tvář. V Hradci vypadl drobný obránce ze základní sestavy. V Táborsku se dostal na plac až v 80. minutě, jenže ještě stihl vyrobit hrůzostrašnou minelu a následně penaltu.

Výrok kola

Tomáš Dostálek, záložník Pardubic, o poločasu u lavičky, kde vládl Vlastimil Petržela: „Moc jsem ho neslyšel. Jen jsem si všiml, že měl ty svoje velký sluneční brejle."

Foto víkendu: Hej, takhle ne!

FK Pardubice - FC Graffin Vlašim 2:0

Trenér Vlašimi Vlastimil Petržela při zápase často gestikuloval a v Pardubicích svoje hráče napomínal. Marně… Domácí tým zvítězil 2:0. (Foto: Deník/ Luboš Jeníček)