Hradec v sestavě s Markem Kuličem je jiný. Jednoduše řečeno: lepší! V neděli se to opět ukázalo. Osmatřicetiletý útočník je momentálně pro „votroky" nepostradatelný.

Jak toto slovo nemám rád, tady si nemůžu pomoct. I když se Kuličovi v prvním poločase proti Zlínu nedařilo, poztrácel spoustu lehkých balonů a zazdil několik přihrávek, po změně stran ukázal svoji velikost. Za stavu 0:0 posadil trestný kop na hlavu Róberta Pillára geniálním způsobem, stačilo jen nastavit hlavu a jak říká samotný autor branky: „Tohle jsem musel proměnit."

Gól změnil úplně obraz hry, po trápení rázem nebylo ani památky. Další báječnou akcí se za chvíli prezentovala dvojice Zelený – Vaněček. A být přesnější koncovky, klidně to mohlo být i 5:0.

Každopádně herní výpadky Prokopcovy jednotky jsou zarážející. V poslední době to není poprvé, co se na Hradec v některých fázích zápasu těžko kouká a diváci hledají po kapsách kapky na bolavé oči. Doma to ještě stihnou většinou zachránit, ale venku už narazili. Plichta ve Vlašimi a porážka na Bohemians byly výstrahou, kterou ale mužstvo nebralo vážně. Jinak by nesehrálo tak tragický první poločas srovnatelný s bídou proti Táborsku na začátku sezony.

Je potřeba si zanalyzovat, proč tomu tak je a třeba i sáhnout razantněji do základní sestavy, aby si někteří borci nemysleli, že mají flek pod palcem. Hradec má silnou lavičku, což v klubu nebývalo zvykem. Tak proč toho nevyužít.

To je ale na Luboši Prokopcovi. Trenér nese veškerou zodpovědnost. V neděli třeba uvažoval o vystřídání Jaroslava Zeleného, kterému se hrubě nevedlo. A byl to nakonec paradoxně on, kdo pomohl zařídit obě branky. Tady se důvěra vyplatila.

Hvězda kola

Milan Švenger: Vzpomínáte, když tenhle brankář vytrhl trn z paty Spartě a zářil v první lize? Musel odejít kvůli mladšímu Tomáši Vaclíkovi, ale teď ve Vlašimi ukazuje, že řemeslo nezapomněl. České Budějovice deptal, sám urval bod za remízu 0:0.

Zklamání kola

Ondřej Pávek: Brankář Vltavínu zazdil svému týmu šanci na úspěch. Nechal se vyloučit už ve 4. minutě, když neodhadl centr a zahrál rukou mimo pokutové území. Jeho tým prohrál 0:1 a dál tak trůní na posledním místě tabulky.

Výrok kola

Róbert Pillár, obránce Hradce Králové vstřelil při výhře 2:0 nad Zlínem první gól: „Soupeř si při standardkách hlídá hlavně Adriana Rolka. Tušil jsem, že by mohla přijít moje šance."

Foto víkendu: Komu fandili?

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - FC Fastav Zlín.

V sektoru hostí na hradeckém Všesportovním stadionu se skandovalo jen chvíli. Pár jedinců však překvapivě vůbec nepovzbuzovalo fotbalisty Zlína. Ještě v průběhu první půle se pak ze stadionu poroučeli pryč.