Klidný zápas, pohodové vítězství Hradce Králové 3:0 a opětovný posun na čelo tabulky. Všechno do sebe náramně zapadalo. „Votroci" se vyrovnali, sic ne stoprocentně, s absencí potrestaného Marka Kuliče, dali tři góly. Fajnšmekr si celkem pošmákl a mazal na hokej.

Na tiskové konferenci ale bylo dusno. Hradecký kouč Luboš Prokopec píchl do vosího hnízda. Sálem to jen zašumělo.

Co že to řekl?

„To, že se Karviné přičetly tři body, je neregulérní. Soutěž to ovlivňuje. Je to návod pro ostatní, jak si mohou soupeři pouštět zápasy. Kdybychom my chtěli v uvozovkách pomoct Karviné, tak dneska postavíme Marka Kuliče (je v trestu na dvě utkání) a zápas by nám zkontumovali. Pochopil bych, kdyby odečetli body Pardubicím a nechali to být."

Kauza „prokopnutých dveří" si žije dál svým vlastním životem, evidentně se neřeší jen na půdě zainteresovaných klubů, což je logické.

Do role nejvíce poškozeného se dostal Hradec Králové a jak je vidno, minimálně Prokopcovi to není jedno. Předpokládám, že to nevoní ani Richardu Juklovi. Z klubu nikomu.

Pohled na tabulku je sice po 12. kole pro „votroky" příjemný, ale mohl by být ještě víc. Místo jednoho bodu by Karviná ztrácela body čtyři. A to už je díra.

Fotbalová národní liga je vyrovnaná, na špici jsou s konstantně jednobodovým odstupem namačkaná čtyři mužstva, v závěru může rozhodovat každý bodík.

A kdyby Karviné k postupu, třeba shodou náhod na úkor Hradce, pomohla kontumace, liga by byla vážně NEREGULÉRNÍ.

Hvězda kola

Pavlo Rudnickij: Ukrajinský kanonýr s pracovním umístěním ve Varnsdorfu se blýskl hattrickem proti Mostu. První branku   vstřelil do prázdné branky, druhou z dorážky a třetí po parádní ráně z voleje. I proto je Varnsdorf už na 5. místě.

Zklamání kola

Tým Mostu: Není ostudou prohrát ve Varnsdorfu, trapasem ale je porážka 0:4, která se „povedla" fotbalistům Mostu. Ti zatím prohráli v lize jen dvakrát, ale pokaždé to byl debakl – v Hradci Králové dostali nášup 1:4, teď přišla další „čtyřka".

Výrok kola

Luboš Prokopec, trenér Hradce Králové
, ke kontumaci zápasu Pardubice – Karviná: „To, že se Karviné přičetly tři body, je neregulérní, a soutěž to ovlivňuje."