Tak došlo i na Hradec. V průběhu druhého poločasu s Ústím nad Labem rozhodčí Houdek přerušil utkání kvůli velmi výživným nadávkám na adresu šéfa svazu Miroslava Pelty a šéfky komise rozhodčích Dagmar Damkové. „Sudí mi jasně řekl, že v případě, že se to bude opakovat, zápas ukončí," uvedl hlavní pořadatel.

Zabralo to. Od té chvíle byl klid. Pelta sice stále zůstal v centru pozornosti (pokřik Pelta ven), ale na slovní zrůdnosti už nedošlo.

Ze strany Houdka, mimochodem nováčka na druholigové scéně, se jednalo o nekompromisní zásah hodný uznání. Nebál se, neschovával se, nedělal, že nic neslyší, proti vulgaritám  naopak tvrdě zaútočil.

Ač jsem byl zprvu vůči represivním opatřením FAČR skeptický, tohle evidentně zafungovalo. Fanoušci se lekli, ukončení zápasu si nedovolili riskovat. S vědomím,  že by to poškodilo jen a jen jimi zbožňovaný klub,  s vulgarismy skoncovali.

Teď je na rozhodčích a samotné federaci, v jakém trendu se pojede dál. Odpověď nabídnou další kola první a druhé ligy. Spíš ale až příští sezona.

Před týdnem jsem na tomto místě na pár řádcích zpucoval Emira Haliloviče po zoufalém představení proti Viktorii Žižkov.

Uteklo sedm dní a na pažitu Všesportovního stadionu se pohyboval úplně jiný Balkánec. Plný života, entuziasmu, s nevyčerpatelnou studnicí fotbalových nápadů. A světe div se, byl to ten samý Halilovič.

Proměna náladového hráče byla do očí bijící, nešla přehlédnout. Už dlouho si kladu otázku, proč hráč, jehož do Hradce přivedl trenér Jiří Plíšek,  má tak kolísavou výkonnost. Proč, proč, proč? Sorry, ale odpověď neznám. Zná ji aspoň  Emir?

Hvězda kola

Matěj Fiala: Karvinský útočník je v laufu, na jaře se trefil počtvrté v řadě, naposledy sundal dvěma zásahy  Pardubice. „Dostává se do šancí a dovede je proměňovat. Teď měl i trochu kliku, ale to k tomu patří," prohlásil jeho kouč Josef Mazura.

Zklamání kola

Pardubice: Teď měly šanci v tabulce vystřelit nahoru, místo toho se budou dál „patlat" kolem osmého místa. V Karviné Pardubice předvedly jeden z nejhorších výkonů sezony, směrem dopředu byly úplně zoufalé, vybraly si hodně blbý den.

Výrok kola

Luboš Prokopec, trenér Hradce Králové: „Pomohlo nám, že se z Japonska vrátil náš vedoucí mužstva Sláva Kalousek. Je to naše šťístko."