Před sezonou vyhlásili jasný cíl: Chceme nazpátek! Chceme zase hrát Gambrinus ligu! Ale s dodatkem, že když se to nepovede, nikomu řezat hlavy nebudou.

Znělo to trochu zvláštně, uznávám. A stejně to vnímali i hradečtí fanoušci.

Pěkně nám zacpali ústa, přece nám neřeknou, že nikam nechtějí!

Slyšel jsem spoustu podobných názorů, někdy i mnohem radikálnějších. Moc lidí po tvrdém pádu z ligy nevěřilo v obrodu fotbalových „votroků".

Ale ta se koná. A nečekaně rychle.

Po devíti kolech, necelé třetině soutěže, je Hradec na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem, vyhrál šestkrát v řadě (!), 368 minut neinkasoval branku, ve svém středu má nejlepšího střelce FNL s osmi brankami a do konce podzimní části ho čekají zápasy povětšinou s týmy, které se motají ve spodních patrech.

To jsou pádné a nezpochybnitelné argumenty.

Klub to myslí s útokem na postup zatraceně vážně a klidně se může stát, že po podzimu bude mít takový náskok, který jen stěží půjde na jaře promarnit.

Pak by se vyplnil sen pardubického manažera Víta Zavřela, který si před startem soutěže přál, aby už ve 30. kole, kdy je na stadionu Pod Vinicí druhé východočeské derby, o nic nešlo. Dle jeho názoru by tím pádem nepřijelo tolik zlobivých a agresivních hradeckých fanoušků a oni by zajisté „efkáčku" nezničili jejich fotbalový chrám…

Všechno mají v rukou hradečtí fotbalisté.

Postup i klid na duši Víta Zavřela.

Hvězda kola

Radek Voltr: V Hradci se s ofenzivním hráčem rozloučili po pár nepřesvědčivých výkonech, tak odešel na Žižkov a tam oprašuje svoji pověst snajpra. V sobotu setnul dvěma góly Vlašim (Viktoria vyhrála 5:1), stejně se mu vedlo proti Mostu.

Zklamání kola

Vlašim: Pořádný trapas si uřízl kouč Michal Horňák a jeho mužstvo. Prohrát na domácím hřišti se může stát, ale dostat nakládačku 5:1 od silně nevýrazné Viktorie Žižkov je…  na roztrhání registraček a odevzdání trenérského průkazu.

Výrok kola

Luboš Prokopec, kouč Hradce Králové, po šestém vítězství v řadě: „S devatenácti body 
do Gambrinus ligy ještě nikdo nepostoupil. Jsme na pořád na zemi."