Ač se to možná na první pohled nezdálo, hodně věcí šlo před utkáním s Vlašimí proti hradeckým fotbalistům. Před týdnem v Mostě se dostali do pře s vlastními fanoušky, svár se řešil i v týdnu. Jak interně v klubu, tak v médiích. V Deníku jakbysmet.

Psychika pranýřovaného muže Jaroslava Zeleného dostávala zabrat, kouč Luboš Prokopec jistě bádal nad tím, zda má náladového blonďáčka postavit. Do toho se šířily zprávy, že kotel bude prázdný a nikdo nebude fandit. Navíc se původně nevědělo, zda je bojkot namířen proti hráčům, nebo jde o truc akci směrem k FAČR, potažmo k Miroslavu Peltovi.

V takové atmosféře se v klidu chystejte na Vlašim, která pod vládou Vlastimila Petržely udělala mílový krok k fotbalové moderně a na východ Čech přijela se třemi výhrami v zádech.

Pak začne zápas, fanouškovský sektor je opravdu prázdný, místo navýšení brzkého vedení prchají černobílí do kabin se ztrátou jedné branky.

Zvony rázem bijí na poplach, alarmy blikají všude možně. Panika dostává prostor na probuzení. Tak, a teď si poraďte, pánové.

Hradec Králové byl evidentně v kritické situaci. Do většího maléru během sezony nezahučel. V kabině však byl klid, mladý kouč Prokopec s pobočníkem Bohuslavem Pilným nepropadli děsivým náladám, hráčům zvedli hlavy a ti na trávníku otočili zápas třemi nádhernými góly. „Nemělo cenu nadávat, chtěli jsme kluky hlavně vyhecovat. Šance jsme si vytvářeli. Proto hrála i ve druhé půli stejná sestava," prohodil hlavní kouč.

Hradec asi svým příznivcům připraví v honičce za postupem ještě pár nerváků, jinak to asi neumí (viz předchozí zápas s Mostem). Důležité ovšem je, že je dovede ustát.

Hvězda kola

Emir Halilovič: Bosenský záložník ve službách Hradce Králové vyléčil svoji zmatenou hlavu a v posledních zápasech konečně naplňuje pověst prvotřídního fotbalisty. Když „votroci" s Vlašimí prohrávali 1:2, řídil obrat třemi gólovými přihrávkami.

Zklamání kola

Vltavín: Pražský celek mohl vykřesat jiskřičku naděje na záchranu v derby na Žižkově. Všechno šlo dobře, hosté vedli 2:0, jenže pak spadli do drtičky. Viktoria v poslední čtvrthodině trefila tři góly. Sny o záchraně vzaly ve Vltavínu za své.

Výrok kola

Martin Shejbal, brankář Pardubic, po svém comebacku v Českých Budějovicích: „Nemůžu se ani hnout, musím si nechat vytáhnout vodu z kolena."

Foto víkendu: Ticho na stadionu

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - FC Graffin Vlašim.

Bojkot! Fanoušci FC Hradec Králové nepřišli do kotle a nefandili. To vše na protest proti opatřením FAČR, která se vydala do boje proti vulgárnímu fandění na stadionech.