Karlovy Vary–Dvory (2. místo, 49 bodů) – FC Hradec Králové B (17. místo, 23 bodů). Na hřišti druhého celku tabulky čeká Šmardovy svěřence těžká šichta. Přesto se pokusí na umělém trávníku v Karlových Varech vyválčit nějaký ten bod, který by v konečném účtování mohl v boji o záchranu hodně znamenat.

„Jedeme se tam zdravě porvat. Nic nevzdáváme, i když víme, že soupeř má na jaře vynikající formu,“ prohlásil Šmarda. K možnému posílení hráči z druholigového A mužstva se příliš vyjadřovat nechtěl. „Áčko sice hraje až v neděli, ne všichni hráči jsou však zdravotně v pořádku. Otázka posílení je proto nejasná.“ Předešlá prohra (0:3) s B–týmem pražské Slavie prý na hráčích velké šrámy nezanechala. „Naše hra měla kvalitu, udělali jsme však zbytečné chyby, a ty rozhodly.“ Zkušeného kouče spíše mrzí bodová ztráta z Náchoda. „Znovu jsme se dívali na video. Záznam jasně prokázal, že nás rozhodčí poškodil neodpískanou penaltou a neuznaným gólem, který rozhodně nepadl z ofsajdu. V tomto směru jsme dostali pořádně na frak.“

SK České Budějovice B (11. místo, 38 bodů) – FK Náchod–Deštné (12. místo, 36 bodů). Předešlou výhrou v Teplicích (2:1) se náchodský tým v soutěži definitivně zachránil, na jih Čech tedy může vyrazit v pohodovém rozpoložení. „Je to tak. Hráči jsou ale dost unavení, to však neznamená, že to tam jedeme pouze odehrát,“ zdůraznil náchodský kouč Roman Čáp. „Hráčům jde o prémie a v tabulce chceme skončit co nejvýše, takže motivaci máme velkou,“ doplnil.

Po virózách už začali s tréninkem Jirman s Kaplanem. „Oba s námi odcestují. Scházet naopak stále budou Hájek s Kopeckým,“ prozradil Čáp. U českobudějovické rezervy se žádné posílení očekávat nedá, A–tým dnes totiž nastoupí k semifinálovému utkání Poháru ČMFS.