O druhém postupujícím do nejvyšší soutěže se rozhodlo v pondělí, závěrečné dějství určí, komu zůstane černý Petr a doprovodí Bystrc do třetí ligy. V duelu na Vysočině tak v uvozovkách o nic nejde. Domácí exligista, jemuž se ziskem 50 bodů patří čtvrtá příčka, ztratil postupové šance. Stejně tak se již nic nezmění na sedmé příčce „votroků“.

  Hradecký kouč Luděk Klusáček se však ztráty motivace nebojí. „Hráči to dokázali v posledních zápasech, kdy odvedli kvalitní výkony. Hrají o body, prémie a také o vlastní image. Je to jejich vizitka. Strach z toho, že by neodevzdali maximum svých sil, nemám,“ řekl trenér Východočechů, pro něhož je velkým překvapením, že Jihlavští nenaplnili postupové ambice a nepostoupili mezi elitu. „Předváděli nejlepší fotbal. Myslím si, že mají kvalitnější tým než Viktoria Žižkov či Bohemians,“ soudí Klusáček.

  Ve stejný den jako A–tým hraje hradecká rezerva v Kolíně důležitý zápas o záchranu v ČFL. „K žádným hráčským přesunům nedojde. Pojedeme na Vysočinu v nejsilnějším složení,“ řekl Klusáček. Na otázku, jestli vítězná sestava ze zápasu s Čáslaví dozná nějakých změn, odpověděl: „Ne velkých, snad na dvou místech. Do základní sestavy by se měl vrátit obránce Přibyl.“

  Hráčský kádr je až na dlouhodobě zraněné hráče (Krejcar a Jiroušek) kompletní. Otazník visí nad startem Podhajského (horečky) a Černého (nakopnutá noha). Po utkání hradečtí hráči nastoupí čtrnáctidenní dovolenou.

Zápas s Čáslaví si připomenete kliknutím zde.

O Munsterově hattricku se dozvíte více kliknutím tady. Prohlédnete si tam i fotogalerii snímků Davida Tanečka ze zápasu FC HK versus Čáslav.