Jak byste celkově zhodnotil sezonu?
Mužstvo jsem převzal až na jaře, takže nemůžu hodnotit celou sezonu. Půlrok začal pro nás velice dobře, dostali jsme se do bodového zisku a předváděli jsme docela dobrou hru. Pak začaly maturity a zkouškové období, k tomu se zranilo několik hráčů, a proto jsme nedokázali navázat na dřívější výskledky a zachránili jsme se jen díky tomu, že Libčany posbíraly na jaře pouze čtyři body.
Co jste musel změnit po svém příchodu do Olympie?
Mužstvo jsem přebíral týden před mistrovskými zápasy, takže na velké změny nebylo moc prostoru. Museli jsme si vysvětlit jen některé taktické věci. Ze začátku jsme se soustředili hlavně na naši obrannou hru, protože Olympia je na to stavěná, a hlavně jsme hráli proti silným soupeřům. Tato hra se nám dařila. Pak ale přišly zápasy, ve kterých jsme museli hrát na vítězství, a to nám dělalo problém. Mužstvo bylo složeno z mladých hráčů. Větší zkušenosti měl pouze Petr Krejčík. Ostatní začínali v krajském přeboru nebo byli dorosteneckého věku. Neměli jsme konstruktivní hráče ani střelce do koncovky.Splnila jarní část vaše očekávání?
Věděli jsme, že se nebudeme pohybovat ve středu tabulky. Chtěli jsme se zachránit, a to se nám povedlo.
Za celou sezonu jste dali jen 33 gólů…
Já si myslím, že proměňování šancí je problém všech mužstev. Kdybychom bývali proměňovali alespoň sedmdesát procent svých šancí ,tak jsme zachráněni deset kol před koncem soutěže. Vše vyplunulo z laxnosti některých hráčů v koncovce. V tomto směru mě nejvíce zklamal Šmíd.
Proč skončil Šmíd?
Tento hráč mě zklamal, sám si to musí srovnat v hlavě, jestli se chce věnovat fotbalu nebo dělat něco jiného. Za celé jaro byl na dvou trénincích. Hlavně si musí uvědomit, že fotbal je kolektivní sport. Neunesl to, že se nevešel do základní sestavy.
Chtěl byste někoho pochválit?
Pochvalu zaslouží zdravé jádro týmu, které pravidelně trénovalo a poctivě pracovalo i v zápasech. Takovýchto hráčů bylo málo. Ostatní to pojali spíše jako nějaký kroužek. Měli jsme smůlu v tom, že náš kádr byl příliš úzký. Za přístup k fotbalu zaslouží pochvalu Mařas, Kubelka a Bělka.
Co vás v uplynulé sezoně nejvíce zklamalo?
Hlavně jsem byl zklamaný z našich výsledků ve druhé části jara. Díky našemu úzkému kádru se s tím nedalo nic moc dělat. Ke konci sezony jsme preferovali postup dorostu. Stávalo se, že někteří dorostenci hráli v závěru sezony i pět zápasů za víkend.
Jak na hráče působila připravovaná výměna soutěží s divizními Předměřicemi?
Je možné, že se to projevilo ve výkonnosti. Alespoň někteří hráčí se na to snažili vymluvit. Důležité bylo, že někteří hračí se alespoň snažili hrát o své další angažmá, a to se pak samozřejmě projevilo na jejich výkonu na hřišti.
Budete u týmu působit i v nadcházejícím ročníku?
Nevím, jestli budu dále v Olympii. Ze začátku jsme se dohodli jen na mém půlročním působení v Olympii. Nedomluvili jsme se na další spolupráci.
Změní se podle vás rozložení sil v krajském přeboru?
Já osobně bych přál postup Novému Bydžovu. V boji o sestup hraje svoji roli více faktorů. Záleží na tom, jaký kádr dají jednotlivé týmy dohromady.
Jak vidíte další budoucnost hradecké Olympie?
Tohle je spíše otázka pro vedení klubu, já se k tomu nechci vyjadřovat.