Hradečtí fotbalisté neobhájili loňské prvenství na turnaji Hey Profil Cup v Hlinsku, ve finále 15. ročníku byl nad jejich síly prvoligový Jablonec nad Nisou. Podlehli mu 1:4.

Obrat v závěru

Hradecký tým prošel do finále přes olomouckou Sigmu, kterou porazil díky výbornému závěru 2:1. Hanáci však na rozdíl od dalších prvoligistů z Jablonce a Sence dorazili do Hlinska pouze s rezervním týmem (MSFL). Po opatrném prvním poločase, v němž byli aktivnější „votroci“, se v úvodu druhého dějství začali více prosazovat hráči Sigmy. Na hrotu zlobil zejména Rojka, jenž mohl během 13 minut skórovat hned třikrát. Inkasovaný gól z kopačky Horáka v 67. min. však Hradec vyburcoval k obratu. Vytvořil si několik velkých příležitostí a dvě z nich proměnil. „Byl to náš první přípravný zápas. Šance se rodily až v závěru, když už byla na obou týmech znát jistá únava. Vytvořili jsme si jich víc, výhra je proto zasloužená,“ poznamenal k semifinálovému utkání hradecký kouč Luděk Klusáček.

Soupeř „votroků“ vzešel z utkání Jablonce se Sencem. Severočeský celek, vedený nejmladším trenérem v první Gambrinus lize Lubošem Kozlem, slovenského protivníka umrtvil dvěma rychlými góly zkušeného Baránka a také ve zbytku utkání na hřišti jasně dominoval.
Rozhodl začátek

Jablonečtí potvrdili svoji suverenitu také ve finálovém duelu. Po osmi minutách vedli 2:0, čímž zápas de facto rozhodli. „Vstup do utkání se nám povedl náramně, hlavně díky tomu to pro nás v dalším průběhu bylo jednodušší,“ poznamenal jablonecký trenér Luboš Kozel. Stejného názoru byl i šéf hradecké lavičky Luděk Klusáček. „Začátek byl z naší strany velmi špatný, postupně jsme sice hru v poli vyrovnali, ale takto nepříznivý stav se proti tak kvalitnímu soupeři už otáčí velmi těžko.“ Jinak ale podle Klusáčka turnaj svůj účel splnil. „Ukázalo nám to, jak kdo je na tom kondičně. Jsme ale teprve na začátku přípravy, nemá cenu dělat předčasné závěry.“

Ve výsledcích

Finále: FK Jablonec – FC Hradec Králové 4:1 (3:0). Branky: 5. Stožický, 8. Hozda, 39. Hloušek, 79. Krejčí – 49. Semerák. Sestavy – Jablonec: Bobok – Baránek (46. Zábojník), Krejčí, Eliáš, Hozda – Stožický, Šisler, Procházka (61. Nulíček), Hloušek (46. Flachbart) – Smíšek, Zelenka (61. Vošahlík). Hradec: Podhajský – Kaplan, Filip, Chleboun, Ferčák – Jiroušek (73. Hašler), Gavula, Černý (77. Pacák), Kopecký – Vodehnal (73. Dvořák), Semerák (73. Munster).

O 3. místo: FC Senec – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0). Branky: 16. Vyskup, 49. Bozsik.
I. semifinále: FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 2:1 (0:0). Branky: 79. Semerák, 88. Vodehnal – 67. Horák. Sestava Hradce: Podhajský – Pospíšil, Wozniak, Přibyl, Pacák – Svoboda, Karal (80. Ferčák), Hašler (65. Gavula), Rezek (81. Kopecký) – Munster (65. Semerák), Dvořák (65. Vodehnal).
II. semifinále: FK Jablonec – FC Senec 3:0 (2:0). Branky: 5. a 19. Baranek, 64. Smíšek.