Klusáčkův žolík přikládá velký význam gólu do šatny

HRADEC KRÁLOVÉ - Devětatřicet minut trpěl na lavičce jako pes uvázaný na řetězu. Až po této době se hradecký fotbalista JOSEF SEMERÁK dostal na trávník při druholigovém duelu s Opavou.

28.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Sixta

To však na ukazateli skóre svítil stav 0:3 pro hostující tým a nic nenasvědčovalo tomu, že by ve vývoji mohlo dojít k obratu. Ten se však překvapivě konal a výraznou měrou se o konečnou remízu (3:3) zasloužil právě rychlonohý útočník. První gól spolu s Michalem Šmardou připravil pro Pavla Dvořáka, třetí přidal sám po dlouhém výkopu brankáře Lindra a Munsterově vyhraném hlavičkovém souboji.

Přestože jste nebyl na hřišti, co říci k hodně nepovedenému úvodu?

Byl to velký šok. Jak pro kluky na hřišti, tak pro nás na lavičce a samozřejmě i pro diváky. Chtěli jsme na soupeře jako při každém domácím zápase vlétnout, ale spíše jsme spali a byli za to třikrát gólově potrestáni.

Vývoj utkání určitě zásadně ovlivnil gól do šatny na 1:3, v němž jste měl prsty. Nebýt toho, asi by si Slezané odvezli všechny body, souhlasíte?
Ta branka nám hodně pomohla. V kabině jsme si řekli, že to zkusíme otočit, a málem to vyšlo. Šance na to za stavu 3:3 byly minimálně dvě.

Byla v kabině o poločase velká bouřka?

Trenér nás spíš burcoval, abychom udělali všechno pro otočení nepříznivého výsledku.

Překvapilo vás, že soupeř, který v první půli jasně dominoval, ve druhé herně odešel?
Myslím, že s nimi zamával právě ten gól do šatny. Začali se bát o výsledek, a to nikdy není dobré. Přesto si nakonec odvezli plusový bod, což pro nás bohužel není dobré vysvědčení.

Stáhnout tříbrankové manko se ve fotbale ale povede málokdy…

To jo, ale vyrovnali jsme poměrně brzo. Za výkon v první půli bychom si sice bodovat nezasloužili, za druhý poločas však ano. To jsme na hřišti jasně dominovali.

To, že jste to nezabalili, bylo obdivuhodné. Tušil jste, že má tým takovou vnitřní sílu?

Máme mladé mužstvo, které chce vyhrávat. To je důležité. Když se ale nedaří, psychika jde trošku dolů. Pak už se to dá zlomit jenom bojovností. To se svým způsobem povedlo.

V předešlém úspěšném utkání na Bohemians jste nastoupil v základní sestavě. Překvapilo vás, že jste tentokrát zůstal jen na lavičce?
Co se dalo dělat. Je to rozhodnutí trenéra. Říkal, že jsem pro něho takový žolík.

To jste potvrdil zejména při třetím gólu, kdy jste z poměrně obtížné pozice dokázal skórovat…
Kouknul jsem se, kde je gólman, a kdybych to nezkusil na dlouhou nohu, sebral by mi to. Naštěstí to tam spadlo.

28.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Žluté autobusy do Prahy už nepojedou

5

Osm kandidátů. Do čela ČSSD se přihlásil další uchazeč, člen ze Slatiňan

Namaluje velký obraz, není spokojený, tak ho naporcuje

Královéhradecko, Česká Skalice - „Já hodně ničím věci. Něco namaluji, pak jsem nespokojený a zničím to. Tady vystavuji pouze vyřezané fragmenty z obrazů. Na obrazu, který má třeba dva metry, najdu zajímavý moment a ten vyříznu. Tak vlastně vznikaly tyto malé obrázky,“ řekl na vernisáži aktuální výstavy v Galerii Luxfer velmi talentovaný malíř Julius Reichel (1981), který ji nazval U.F.O. efekt.

Votroci si po změně stran s chutí zastříleli

Hradec Králové - Fotbalová příprava: Hradec zničil protivníka z Jiren devíti góly.