Vedoucí Kunčice těžily z příchodu zkušených Samka s Bittnerem. Již před sezonou se s nimi počítalo do horních pater tabulky. Chvíli sice trvalo, než se mančaft sehrál, ale pak začal šlapat jako dobře namazaný stroj. Přesto kouč Petr Hypius brzdí optimismus: „Stát se ještě může cokoliv. Mohou přijít zranění nebo pokles formy. Soutěž je hodně vyrovnaná, aspirantů na dvě postupová místa je víc.“

V lepší polovině výsledkového pořadí se chtěli pohybovat i Libčanští, ačkoliv před startem tušili, že bude letošní ročník kvalitnější a vyrovnanější než ten uplynulý. „Rozhodně jsme nechtěli hrát o sestup, jako tomu bylo loni. Jsme rádi, že nás nic podobného nepotkalo. S druhým místem jsme nepočítali,“ potěšilo Jana Schejbala, asistenta libčanského trenéra.

Podobně jsou překvapeni i v Novém Bydžově. „Třetí příčka je nad našimi prognózami,“ říká kouč juniorky RMSK Vladimír Blažej. Případnému postupu by se ale nevyhýbal. „Když by to vyšlo, nebudeme odmítat. Když to nevyjde, nic mimořádného se nestane.“

Roudnici před startem soutěže posílili zkušení Krejčík, Palina a Vladimír Bednář. Právě díky výkonům těchto hráčů se Sokol pohybuje v popředí tabulky a nehraje o záchranu jako vloni.

„Výbornou formu měl i brankář Menšl. Šestkrát udržel čisté konto,“ uvedl lodivod Vladislav Koudelka, který však u týmu končí a na lavičce ho vystřídá Aleš Javůrek. Roudnice měla impozantní především závěr podzimu, kdy v posledních čtyřech kolech ani jednou neinkasovala a soupeřům nasázela patnáct gólů. „Nikde není dáno, že by se tu nemohl hrát přebor,“ podotkl po skončení podzimu Koudelka.

To chlumecký klub si dával za cíl umístit se do pátého místa, což se podařilo. „Mohlo to být ještě lepší, nebýt dvou porážek v závěru,“ neskrýval částečné zklamání trenér Jiří Zackl. Zároveň připustil, že boj o postup by pro jeho tým nemusel být passé: „Pokud výbor a hráči budou chtít, abychom se o něj pokusili, tak pro to uděláme maximum.“

Suma sumárum: po prabídné loňské sezoně v té letošní zaznamenaly rapidní vzestup týmy Roudnice a Libčan, velké předpoklady po posílení naplnily Kunčice, očekávání řady odborníků splnila i bydžovská juniorka a stálou výkonností se prezentují již delší dobu chlumečtí hráči.

Před jarním bojem o postup do krajského přeboru tedy nastává velká otázka: prosadí se kvalita Kunčic, zkušenost Libčan, dravé bydžovské mládí, srdnatost Roudnice či bojovnost Chlumce?