Ve třiceti zápasech dokázali jedenáctkrát zvítězit, dvanáctkrát remizovat a sedmkrát odešli poraženi. Vybojovali 45 bodů při aktivním skóre 46:37. Spokojen byl pochopitelně i trenér JAROSLAV KRATOCHVÍL, který po dvou letech u tohoto mužstva končí. Jak sám říká, dá si trenérskou pauzu.

Do jarních odvet jste šli s řadou nových hráčů. Jak v náročné soutěži obstáli?
Změn bylo opravdu dost. Po roční pauze zaviněné zraněním se do týmu vrátili Táborský a Klátil (přišel z Olomouce,pozn. aut.). Z B mladšího dorostu k nám byli přeřazeni Vízek s Ptáčkem a v případě potřeby jsme si v průběhu jara vypomáhali dalšími hráči od trenéra Miloše Mejtského. Z Třebše k nám před sezonou zamířil obránce Zbořil. Na jejich adresu musím říci, že v náročné soutěži, jakou první liga mladšího dorostu je, obstáli velmi dobře.

S konečným umístěním tedy panuje spokojenost?
Zcela určitě. Fotbal by se v této kategorii měl dělat tak, aby bavil samotné hráče i lidi okolo. Samozřejmě víme, že ročník 1992 je velmi kvalitní. Kdyby nedošlo k vynuceným posunům v hráčských kádrech během zimní přestávky, mohl tento tým hrát o nejvyšší mety.

Ve většině zápasů vás soupeři nepřehráli…
Na jaře nás herně přehrál pouze Baník Ostrava. Toto utkání však bylo z naší strany ovlivněno neuvěřitelnou marodkou. K dispozici bylo pouze sedm hráčů, kádr byl narychlo doplněn o chlapce z B mladšího dorostu. To se na našem výkonu samozřejmě muselo projevit.

Velké problémy jste měli s proměňováním brankových příležitostí.
Byla to naše největší slabina. V tréninku jsme se na střelbu hodně zaměřovali, ale v zápasech bylo všechno jinak. Mužstvu chyběl koncový hráč, který by dokázal nabídnuté šance realizovat.

S kým jste byl na jaře nejvíce spokojen?
V jarní části sezony jsme se společně s asistentem Alešem Šubrtem mohli spolehnout na kvalitní výkony Jirky Štěpána, Jakuba Nováka, Jana Dvořáka a Josefa Krolopa. Jim se přiblížili Radek Doležal, Radek Tichý a Jan Táborský. Své si určitě odehrál i Martin David. V závěru soutěže prokázal obrovské zlepšení Martin Klátil, střelecky se začal prosazovat Michal Hofman. Vyrovnané výkony podávala i dvojice brankářů Štěpán Martinovský a Patrik Vízek.

Kde uvidíme tyto fotbalové talenty v příští sezoně?
Většina z nich přechází do B staršího dorostu. Myslím, že v budoucnu to tihle kluci po fotbalové stránce mohou dotáhnou hodně vysoko. Jsou to hráči pro vrcholový fotbal, ale musejí na sobě dál tvrdě pracovat a postupně se zlepšovat.

Co vy? Zůstáváte u mužstva?
Po dvaatřiceti letech u fotbalu, z čehož patnáct sezon jsem vykonával funkci trenéra, jsem se rozhodl, že si od nejpopulárnější hry na čas odpočinu. Budu se více věnovat rodině, které toho dost dlužím. V budoucnu bych se chtěl na trenérskou lavičku znovu vrátit.

Kdo bude vaším nástupcem?
Jako hlavní kouč povede mužstvo můj dosavadní asistent Aleš Šubrt, kterému bude pomáhat Jan Cejnar.

Jakou úroveň měl uplynulý ročník první ligy mladšího dorostu?
Na podzim měla soutěž vyšší úroveň, neboť v jednotlivých týmech bylo více individualit. V zimní přestávce docházelo k posunům hráčů i v jiných oddílech. Kvalita jednotlivých zápasů na jaře trochu poklesla. Celkově však měl uplynulý ročník slušnou úroveň. Mužstva chtěla hrát otevřený fotbal, často se hrálo, jak se říká, nahoru dolů. Výjimkou byla Příbram, kde se fotbal prostě hrát nedá. Její hráči se na vlastním trávníku prezentovali agresivní až brutální hrou. To už jde opravdu o zdraví hráčů.

Co byste dodal závěrem?
Jsem strašně rád, že jsem dva roky mohl pracovat v FC Hradec Králové. Získal jsem další cenné zkušenosti. Děkuji hráčům za dobrý přístup k tréninkům i zápasům, asistentovi Aleši Šubrtovi a vedoucímu mužstva Josefu Krolopovi za výbornou spolupráci. Všem přeji v příští sezoně hodně úspěchů.

Jan Skalička