Ve sportovní hale v Třebši se turnaje zúčastnila v sedmi týmech celá řada osobností jako například Michal Šmarda, Karel Piták, Radim Ottmar, Jiří Lindr, Michal Lesák, Martin Kasálek, Tomáš Rezek, Pavel Dapecí a další známé tváře.

Hrálo se systémem každý s každým jednou 14 minut. Jak už bylo uvedeno, primát slavil Mix FC Hradec Králové, stříbrnou příčku obsadil Sport Hradec Cup a na bronzovém stupínku skončil 1. FC Lábem – Furt. Pod pomyslnými stupni vítězů následovala mužstva Třebeš team, Novohradečáci, Game for people a Královští jezdci.

1. místo - RB Chlumec nad Cidlinou
Obnovený Jelichov Cup: Mezi dvacítkou mančaftů si nejlépe počínal RB Chlumec

Vyhlášena byla i individuální ocenění. Nejlepším hráčem byl zvolen Martin Kasálek (Mix FC Hradec Králové), nejlepším brankářem Jiří Mašek (1. FC Lábem - Furt) a nejlepším střelcem se stal Dominik Zdržálek (Sport Hradec Cup).

VÍTĚZNÝ TÝM TURNAJE - Mix FC Hradec KrálovéVÍTĚZNÝ TÝM TURNAJE - Mix FC Hradec KrálovéZdroj: Pavel Hampl

Do Síně slávy tohoto turnaje byl uveden Michal Šmarda (1. FC Lábem - Furt). Co se týká příspěvků, nejlepším celkem byl Třebeš team (10 300 Kč) a zvláštní poděkování patři hráčům A týmu FC Hradec Králové za příspěvek v hodnotě deseti tisíc korun.

Červená karta. Ilustrační foto.
Šokující zkrat: Patnáctiletý hráč dal rozhodčímu pěstí! Jaký vyfasoval trest?

V průběhu dne proběhla dražba dresů a sportovních artefaktů, přispěli jednotlivci i týmy. Celý výtěžek z této akce (65 400 korun) jde na charitativní projekt Sport Hradec Cup, který dlouhodobě podporuje hendikepované děti. Jednotlivé zápasy řídili rozhodčí hradeckého OFS Blažena Kánská, Michal Koutník a Michal Sobotka.

Konečné pořadí turnaje:
1. Mix FC Hradec Králové
2. Sport Hradec Cup
3. 1. FC Lábem - Furt
4. Třebeš team
5. Novohradečáci
6. Game for people
7. Královští jezdci

„Ano, vybrané finanční prostředky poputují na Sport Hradec Cup 2024, což je turnaj, který přispívá hendikepovaným dětem na boj s jejich těžkými osudy. Jsme rádi, že se nám podařilo také vydražit několik dresů a sportovních artefaktů. Věříme, že se tento turnaj stal již tradicí a všichni účastníci i diváci se na něj budou rádi vracet,“ uvedl Michael Nebeský, organizátor charitativního Sport Hradec Cupu.

Sobotní akci uspořádali Martin Zbořil, Karel Podhajský a Sokol Třebeš s výraznou podporou těchto partnerů, kterým všem patří poděkování: Pojišťovna ČPP, KVIS, Texim, ehc2000, TZ PRO, OFS Hradec Králové, FC Hradec Králové, Rychtář, DoDna, Miele Center Vlášek, JAKO, PIZZZZA.CZ, Keramika Štefcova, JK ProSports, Hradecký deník, Salonky, Pasta Cook a Look a řada dalších.

Divize C - 2. kolo: Nový Bydžov (modří) - Vysoké Mýto
Divizní Bydžov vyřešil otázku trenéra. Jak nový kouč vidí jarní boje o záchranu?

Lubomír Douděra