Zápas starších dorostenců měl nadprůměrnou úroveň. Ze tříbodového zisku se nakonec radovali „votroci“, kteří dvěma přesnými zásahy ve druhém dějství dovedli zápas do vítězného konce.

Souboj mladších dorostenců naopak skončil přesvědčivým vítězstvím Severomoravanů, kteří díky přesné kombinační hře nastříleli hradeckým mladíkům nepopulární „bůro“.

STARŠÍ: FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava 3:1. Branky: 31. a 53. Hečko, 71. Klouda – 39. Coufal. FC Hradec: Holý – Vlček, Klouda, Kábrt, Ramba – Hečko, Lacina (87. Bárta), Novotný, Voltr (79. Musil) – Kuťák (59. Pártl), Korba.

V úvodní čtvrthodině měli Baníkovci míč častěji na svých kopačkách. Dresslerova střela z pětadvaceti metrů skončila těsně vedle hradecké branky. Poté brankář Holý vyřešil dva nebezpečné rohové kopy soupeře. V 18. min. vypálil Kraut, ale míč skončil vedle levé šibenice.

S přibývajícím časem začali svěřenci trenéra Luboše Prokopce vyrovnávat hru. Korbova střela sice ještě neměla potřebnou razanci, ale ve 31. min. už se skóre měnilo. Centr Voltra z pravé strany našel u zadní tyče neobsazeného Hečka, jenž hlavou poslal svůj tým do vedení – 1:0.

O pět minut později nevyšel „votrokům“ nacvičený signál, defenziva hostí si oddychla. Ve 39. min. zahrával Musiola rohový kop, hradecká obrana nechala až příliš volného prostoru Coufalovi, který vyrovnal – 1:1. Před přestávkou mohl jít Baník dokonce do vedení, když Kraut technickou střelou přehazoval brankáře Holého, míč však skončil na břevně.

Vstup do druhého dějství vyšel „votrokům“ skvěle. V 53. min. zahrával Lacina rohový kop, následnou hlavičku Korby stačil brankář Andrejko vyrazit pouze k nohám Hečka, jenž s přehledem poslal míč do sítě – 2:1.

Poté se hra přelévala od vápna k vápnu, ale obrany obou celků pracovaly velmi zodpovědně. Vzruch tak přinesla až 69. minuta, kdy po individuální akci Voltra předvedl výborný zákrok hostující gólman Andrejko, který míč stačil vyrazit. Kapituloval však o dvě minuty později po pohledné střele Kloudy, když se míč odrazil od spojnice břevna a tyče do sítě – 3:1.

Baník se vzápětí mohl znovu dostat do hry, když Ferenčík trefil tyč. V 79. min. promarnil další výbornou příležitost Kraut. Ve zbývajícím čase si již „votroci“ cennou výhru pohlídali.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Byl to nadprůměrný zápas, ve kterém obě mužstva hrála na vítězství. Baník nás v úvodu přitlačil, ale postupem času jsme se dostali do hry. Začali jsme kombinovat a po krásné hlavičce Hečka jsme šli do vedení. Bohužel jsme brzy inkasovali a v závěru poločasu jsme mohli prohrávat. Ve druhém poločase jsme v oboustranně otevřeném zápase dali dva góly. Náskok jsme mnohdy i se štěstím udrželi. Celý tým zasluhuje poděkování za velice kvalitní výkon.“

MLADŠÍ: FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava 1:5 (0:2). Branky: Petrásek. FC Hradec: Martinovský – Štěpán, Novák, Kopáč, Zbořil (41. Krátký) – Bodlák, Dvořák, Krolop, David (80. Táborský) – Petrásek (65. Klátil), Ptáček (41. Nágl).

Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „Naše chyby na začátku obou poločasů rozhodly zápas. První inkasovaný gól jde na vrub brankáře Martinovského. Další dva v úvodu druhé půle padly při neobsazení hráče u zadní tyče. Baník předvedl vynikající kombinační fotbal a doslova nás vyučoval.“