Co by však „votroci“ asi dali za takové vítězství, z něhož se naposledy radovali 25. dubna v Sokolově a celkově jich „nastřádali“ pouhých sedm? Poslední možnost k rozšíření počtu výher budou mít v sobotu, kdy se od 15 hodin představí na hřišti Karviné (8. místo, 40 bodů).

Tam se ale soupeřům lehce nehraje. Chcete důkaz? Na jaře svěřenci Leoše Kalvody poztráceli ze šesti domácích utkání všeho všudy čtyři body za remízy s Jihlavou a Bohemians 1905.

„Soupeře jsme sledovali, takže víme, že nás čeká těžké utkání. Největším nebezpečím pro naši obranu bude zřejmě Slončík. Je to stále kreativní fotbalista a zahrává velmi nebezpečné standardní situace. Plyne z toho jediné; nefaulovat a držet protivníka co nejdále od našeho pokutového území,“ poznamenal hradecký kouč Václav Kotal.

Po podzimní části figurovali Karvinští mezi týmy ohroženými sestupem. Ve druhé polovině soutěže však nastřádali třiadvacet bodů a lebedí si uprostřed tabulky. „V zimě se velmi dobře posílili. Vede je kvalitní trenér, což je vidět na kvalitě organizace hry. Hrát se dá ale s každým. Věřím, že kluci, kteří nastoupí, na hřišti udělají maximum pro úspěšný výsledek.“

Hradecký klub je údajně jedním ze zájemců o odkoupení prvoligové licence od Čáslavi. Co na to Kotal? „I když je tady stadion jaký je, diváci by si první ligu zasloužili. Otázka je, jak by se tým mezi elitou uchytil. Aby se pak po pár zápasech přízeň neotočila v nepřízeň. To je ale už riziko podnikání. Jestli rozhodnutí bude takové, nebo onaké, budu je respektovat.