I. LIGA U19: FC Hradec – Ostrava 1:0 (1:0). Branka: 41. Petráček. FC Hradec: Zavřel – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Hegr, Kafka (82. Ptáček), Mariottiti (71. Novotný), Jukl – Kovář (68. Krátký), Petráček (62. Ryšan), Týfa (52. Vejchoda).

Ve vyrovnané první půli se do vážnější šance dostal v 15. min. Týfa, který obešel tři protihráče, ale jeho střelecký pokus obrana Baníku zblokovala. O pět minut později si domácí gólman Zavřel poradil se střelou Tobiáše. „Votroci“ mohli jít do vedení ve 23. min., kdy střelu Petráčka stačil hostující brankář Macej nohou vyrazit, ale dobíhající Kovář nedokázal míč usměrnit do sítě. Ve 35. min. nastřelil Týfa břevno. Rozhodnutí přišlo o šest minut později, kdy po krásné akci Mariottitiho prostřelil Petráček brankáře Baníku – 1:0.

Zajímavý fotbal byl k vidění i po změně stran. V 50. min. postupoval Petráček sám na gólmana Maceje, ale skóre se nezměnilo. Poté neuspěl Mariottiti a v 77. min. střelu Novotného vykopávali hosté z brankové čáry. Baník měl závěrečných pětadvacet minut územní převahu, hradečtí fotbalisté však dobře bránili a se střelami Pavlíka, Stratila a Jurči si poradil brankář Zavřel.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Soupeř měl velkou kvalitu a byl hodně nepříjemný. V průběhu zápasu jsme si vytvořili více brankových příležitostí, a proto je naše výhra zasloužená. Jsem rád, že jsme potvrdili tři body z Olomouce a v každém zápase se zlepšujeme.“

(js)