Fotbalového útočníka Pavla Černého po utkání v Mladé Boleslavi mohlo těšit jen to, že se v 65. minutě postaral o vyrovnání. Svoji druhou velkou chvíli v duelu pět minut před koncem nezvládl, zahodil penaltu a jeho tým tak bral remízu 1:1. Černý se na sebe zlobil, ale dlouho se prý nepovedeným pokutovým kopem zabývat nebude.

„Kdybych si měl vyčítat všechny chyby, co jsem v životě udělal, tak ani nemůžu žít. Nedá se nic dělat, i takový je fotbalový život. Stane se. Musím jít dál a soustředit se na další věci. I kluci z mančaftu to berou sportovně,“ říkal Černý novinářům, když mířil ze hřiště.

Sám si ale vyčítal, že penaltu neproměnil, jeho slabý pokus brankář Miroslav Miller vyrazil. „Kopnul jsem to jako č…,“ prohlásil bez vytáček stejnojmenný syn někdejšího kanonýra Hradce, pražské Sparty či Hirošimy. „Velká škoda, mohly to pro nás být zlaté tři body. I když pro Boleslav by to asi bylo kruté,“ přemítal.

Černý junior přišel na hřiště až ve druhém poločase a vyrovnávací gól ho patřičně nažhavil. Hodně si věřil, že se v přímém souboji s brankářem mýlit nebude a svým druhým zásahem v zápase zařídí pro Hradec obrat. Místo euforie ale po penaltě v Černém bublalo naštvání.

„Mohlo to pro mě být ještě veselejší, jeden gól jsem dal, pak penalta… Už když jsem si míč stavěl, tak jsem věděl, kam to kopnu. Nic jsem nevymýšlel,“ vysvětloval Černý svůj nevydařený přízemní pokus.

Brankáři Millerovi se prý vydařila teoretická příprava: před každým zápasem si totiž připomíná, jak který exekutor penalty zahrává. Černý je v Hradci jedním z „vyvolených“, proto o jeho dřívějších pokusech měl přehled. „Tušil jsem, kam by střelu mohl umístit. Ale spíš než moje zásluha to je jeho chyba, jak to nakonec dopadlo. Kopl to hodně špatně,“ uvedl Miller, kterému domácí děkovali alespoň za získaný bod, byť v divokém utkání vedli.

Černý nemá strach z toho, že by Hradec Králové měl v této sezoně ze svých penalt komplex. V pátém kole ji už neproměnil proti Příbrami kapitán Roman Fischer. „Musíme si věřit, že další už dáme,“ pronesl.