Česká fotbalová liga měla ve skupině B dvojici mančaftů z Královéhradeckého kraje. Chlumec nad Cidlinou (9. místo) sice absolvoval špatné jaro, ale díky výborné podzimní části starosti se záchranou neměl. To rezerva FC Hradec Králové si musela vybojovat setrvání ve třetí nejvyšší soutěži až v úplně posledním kole, v němž musela porazit první Velvary. To se díky jedinému gólu ze 77. minuty (1:0) podařilo a Votroci nakonec obsadili jedenácté místo.


Načítám tabulku ...

Trio v divizi C na tom bylo podobně. Jako první byl zachráněn nováček Slavia Hradec Králové (9. místo), už před závěrečným dílem měl jistotu i Trutnov (10. místo) a Nový Bydžov musel o udržení bojovat až do posledního kola, ovšem díky domácímu vítězství s Benešovem 3:0 nakonec obsadil jedenáctou příčku.


Načítám tabulku ...

POZNÁMKA: Posuny mezi soutěžemi se ještě mohou změnit do losovacího Aktivu oddílů, který se uskuteční v pátek 28. června. Do hry může promluvit fakt, že někdo nemusí vzít postup či někdo z účastníků dané soutěže může přihlásit jen nižší soutěž.

Díky nesestupu žádného regionálního mančaftu ze čtvrté ligy padal z krajského přeboru pouze jeden účastník, kterým byly poslední Lázně Bělohrad. Rozhodl o tom až závěreční špíl do té doby posledního Jičína na půdě České Skalice, kde celek z města pohádek uhrál potřebný bod pro záchranu (3:3) a na poslední chvíli se tak vyhnul nepříjemnému sešupu o patro níž. Vítězem KP s právem postupu do divize se stala s předstihem Police nad Metují.


Načítám tabulku ...

Z I. A třídy postupuje do přeboru duo Vysoká nad Labem – Železnice, kdy první jmenované mužstvo v soutěži zvítězilo o deset bodů před svým nejbližším konkurentem. O soutěž níž naopak padají poslední Nové Město nad Metují a předposlední Miletín, o čemž bylo rozhodnuto nějaký čas dopředu.


Načítám tabulku ...

Z I. B třídy do A třídy postupuje duo vítězů Kopidlno (skupina A) – Velichovky (skupina B), když oba o svém triumfu rozhodli až v závěrečném dějství. Právo postupu má navíc díky nesestupu nikoho z divize ještě třetí tým, kterým je Chlumec nad Cidlinou C, druhý tým konečné tabulky skupiny A.


Načítám tabulku ...

Sestup do okresního přeboru se týká kvarteta Kocbeře, Stará Paka (oba skupina A), Zdelov, Hronov (skupina B). O pádu staropackého mančaftu se rozhodlo až v posledním kole, kdy se hrál duel Vrchlabí B – Stará Paka. Vrchlabští potřebovali k záchraně vyhrát o dva a více gólů, což se jim díky vítězství 3:0 povedlo a tudíž mohli na úkol soupeře slavit setrvání v nejnižší krajské soutěži.


Načítám tabulku ...