V sobotu odpoledne se čtyři stovky fotbalových příznivců přišly podívat na šlágr úvodního jarního kola mezi pátým a vedoucím celkem krajského přeboru. A že se bylo na co dívat! Shodou okolností proti sobě nastoupila velice ofenzivně laděná mužstva. Obě jsou v soutěži dosud nejvíce produktivní. I proto fanoušci viděli celkem pět branek.

Utkání bylo ostře sledované i z jiného hlediska. Mnozí pžíznivci si jistě pamatují souboj obou mužstev v loňském roce, který v jeho finiši provázely násilnosti. V Jičíně se totiž po závěrečném hvizdu dostali do křížku hráči s pořadatelskou službou. Jičín se tehdy v průběhu druhého poločasu ujal vedení, o cenné body však přišel v páté minutě nastavení. To se podepsalo na už tak vyhrocené atmosféře nejen v hledišti.

Otázka letošního duelu byla nasnadě – budou se podobné nepřístojnosti opakovat? Odpověď zněla jasně: ne! Hrálo se ve slušném duchu, zaplněné ochozy se bavily kvalitním fotbalem…

Jičín –Olympia Hradec2:3

Úvod utkání se vydařil domácím. Již v šesté minutě šli do vedení zásluhou Vacka, který využil protiútoku přesným lobem. Nedůsledností v obranné činnosti však hráči Jičína dovolili soupeři výsledek do poločasu změnit.

Již o pět minut později Hůlka přehazoval Puše, který stačil vyrazit míč před brankovou čárou, ale míč uklidil hlavičkou do sítě Hejzlar – 1:1. Potřetí se skóre měnilo ve 25. minutě. Na hranici pokutového území k míči naběhl Hůlka, jenž krásným „angličanem“ dostal hosty do vedení – 1:2.

Po přestávce se hra přelévala z jedné strany na druhou, hrálo se ve vysokém tempu. Po zvýšeném úsílí Jičín zaslouženě vyrovnal. Před brankou Olympie se v 78. minutě po rohovém kopu nejlépe zorientoval Macháček – 2:2. Další chyba v obranné činnosti v poslední minutě zápasu stála domácí mužstvo ales〜poň bod, který si za předvedený výkon, hlavně ve druhém poločase, zasloužilo. Hůlka totiž předložil míč před prázdnou branku Kašajíkovi, který se nemýlil – 2:3.

Škoda neproměněných stoprocentních šancí Bergra a Vacka na domácí straně, kteří šli sami na brankáře, ale i nepřesné střelby dalších hráčů Jičína.

Trojice nejlepších hráčů, jak je určili trenéři: Michal Puš, Daniel Malý, Martin Horčičko – Jiří Mašek, Ondřej Havrda, Aleš Hůlka.

(jp, ško, ill)