Zápasy se odehrají ve sportovním areálu Háječek 16. a 17. června za přítomnosti kamer České televize. Vzhledem k aktuální situaci dlouho nebylo jisté, jestli bude možné finálové turnaje odehrát. O to větší je radost organizátorů nad tím, že vše nakonec klaplo: „Dělali jsme, co se dalo, abychom jednak zajistili bezpečí mladých hráčů, a zároveň jim nevzali možnost změřit síly s vrstevníky z celé republiky, včetně přípravek velkých ligových klubů,“ říká manažer projektu Petr Lacina. Zároveň ale organizátoři slibují dodržení všech bezpečnostních pravidel. „Diváky na zápasech rádi uvítáme, budeme ale zároveň pečlivě sledovat dodržení limitu osob pro každé sportoviště a kontrolovat vstup a výstup diváků tak, aby nedošlo k porušení aktuálního vládního nařízení,“ ujišťuje Lacina.

Na Háječek se chystá bývalý hráč i trenér FC Hradec Králové a současný kouč reprezentace do 15 let Karel Havlíček. „Samozřejmě je můj zájem o Ondrášovka Cup především pracovní, potřebuju vidět kluky, kteří budou za tři roky reprezentovat v ,patnáctce'. Ale nebudu zakrývat, že se na Háječek těším i z čistě osobních důvodů, vždyť s Hradcem je spojená moje hráčská i trenérská kariéra,“ říká Karel Havlíček.

I když je letos v Ondrášovka Cupu spousta věcí jinak, jedna z nich se nemění. I tentokrát nabídne přímý vstup z turnaje ve svém programu Česká televize. „Jde o projekt, který má podle nás velký smysl. Je skvělé, že i přes nedávnou koronavirovou krizi si budou moct mladí fotbalisté zahrát a ukázat veřejnosti, kam se za minulou sezonu posunuli. A není přitom vůbec důležité, jestli z nich budou jednou reprezentanti nebo si jen odnesou krásné vzpomínky a sportovního ducha,“ uzavírá známý moderátor Pavel Čapek, který bude přenosy komentovat.

Od roku 2013 se k projektu mládežnických turnajů Ondrášovka Cup přihlásilo mnoho osobností, které se staly jeho ambasadory. Patří sem mimo jiné Jaroslav Hřebík (ředitel úseku mládeže AC Sparta Praha), Josef Hušbauer (reprezentant ČR, hráč Dynama Drážďany), Tomáš Hübschman (bývalý reprezentant ČR a hráč FK Baumit Jablonec) nebo Jakub Kohák (herec, režisér, velký fotbalový fanoušek a „odborník“).

Složení skupin finálového turnaje:
Skupina A: SK Slavia Praha, FC Vítkovice 1919, FC Hradec Králové, Fotbal Třinec, SK Motorlet Praha, Slezský FC Opava.
Skupina B: FK Mladá Boleslav, FC Slovácko, Junior Chomutov, FC Zlín, FK Junior Strakonice, FK Jablonec.
Skupina C: AC Sparta Praha, SK Olomouc Sigma MŽ, SKP České Budějovice, MFK Modřice, FK Dukla Praha, SK Union Vršovice.
Skupina D: FK Pardubice, FC Baník Ostrava, CU Bohemians Praha, SK Hanácká Slavia Kroměříž, RMSK „Cidlina“ Nový Bydžov, FK Teplice.

Program turnaje:
úterý 16. 6. - první utkání 9.30 hod.
středa 17. 6. - první utkání 8.30, poslední utkání 15.59, vyhlášení 16.30 hod.