Klidně by si na penaltu troufl. Pokud bude nařízena v neděli v utkání proti Českým Budějovicím, k míči se velmi pravděpodobně postaví kapitán hradeckých fotbalistů ROMAN FISCHER. I přes neúspěch s Příbramí. „Neměl bych s tím problém. Věřil bych si,“ tvrdí v rozhovoru pro Deník.

Představte si tuto situaci. Během nedělního duelu s Jihočechy je v 60. minutě za stavu 0:0 ve vápně faulován Dvořák, píská se penalta. Kdo se k ní postaví?
(směje se) Tak to nevím. Ale za sebe říkám, že bych chtěl jít. Je jasné, že bychom se museli domluvit. Je tam Klapíno (Klapka), Dvořka (Dvořák)… Klidně bych vzal na sebe zodpovědnost.

Neměl byste s tím problém i poté, co jste pokutový kop neproměnil proti Příbrami?
Určitě ne. Už je to za mnou.

Nechtěl jste se chopit míče už v Mladé Boleslavi a říct Pavlu Černému, že na penaltu jdete vy?
Napadlo mě to. Ale na hřišti byl Pavel, kterému jsem věřil ještě víc než Klapínovi. V zápase hrál výborně, skvěle bránil, vstřelil branku. Nebyl důvod mu nevěřit. Vážně jsem nezapochyboval, že by nedal.

Bohužel se tak stalo. Penaltu jste neproměnili za stavu 0:1 s Příbramí, nyní při skóre 1:1. To musí bolet, ne?
Štve nás to. Nikdy jsme s penaltami neměli problém. Loni i předtím v druhé lize jsme je suverénně proměňovali. Nyní se to blbě sešlo a dvakrát za sebou jsme byli neúspěšní. Při pohledu na tabulku si říkáme, že jsme mohli být někde úplně jinde. Stalo se. Není důvod se tím trápit. Další penaltu už proměníme.

Je to otázka psychiky?
Když stojíte na tom bílém puntíku, tak to není úplně jednoduché. (rozesměje se) Je to o psychice, o ničem jiném. Štěstí nehraje roli. Buď to kopnete dobře, nebo ne. Nic mezi tím neexistuje. Sám jsem penaltu překopl, Rum to minule taky zahrál špatně.

Trénujete nyní penalty častěji?
To bych neřekl. Na tréninku je kopeme všichni v pohodě. Ale to se nedá srovnávat. Tam nejde o body a o peníze.

V neděli vás prověří České Budějovice. Myslíte, že se stáhnou do obranné ulity, jak je v poslední době jejich zvykem?
Asi to tak bude. Obrana bude jejich hlavním úkolem. Každopádně k nám přijedou povzbuzeni remízou s Plzní. Bude záležet jen na nás, kolik si vytvoříme šancí a jestli je proměníme. Věřím, že se nám to povede.

Poslední domácí zápasy o ničem jiném nejsou.
Přesně tak. Už loni to bylo podobné. V poslední době jsme nějaké góly vstřelili, i když pokaždé by to mohlo být ještě lepší. I v Boleslavi jsme měli příležitosti na víc než jeden gól.