Záchranářské starosti mohou „votroci“ pomalu vypouštět z hlavy. Pět kol před koncem mají na sestupovou příčku náskok osmi bodů.

„Při normálním vývoji bychom měli být už relativně v klidu. V českém fotbale je ale všechno možné. Předposlední HFK hraje v Třinci a doma s Čáslaví. V případě dvou vítězství bude zpět. Nemá cenu na nic spoléhat, potřebujeme uhrát dobrý výsledek,“ poznamenal Václav Kotal, pod jehož vedením mužstvo ještě neokusilo hořkost porážky.

Z Moravy se však body lehce nevozí. Výpadek, jaký hradecké fotbalisty postihl v neděli ve druhém poločase s Čáslaví, by je určitě přišel draho. „Proti Čáslavi jsme po přestávce bohužel upustili od důrazu a důslednosti. Soupeř šel do rizika, získal více prostoru na tvorbu hry a podařilo se mu vyrovnat. Škoda, že jsme nedokázali z nějakého protiútoku vedení pojistit. Kdyby se to povedlo například Fischerovi, Čáslav by možná odpadla,“ přemítá kouč.

Vítkovice na jaře dlouho nepoznaly přemožitele. Jejich kouzlo zlomila až v polovině dubna v dohrávce 18. kola právě Čáslav. Druhý bodový neúspěch se dostavil před necelým týdnem v Opavě. „Druhá liga je strašně vyrovnaná. Kolikrát záleží na prvním vstřeleném gólu. Málokterý tým jde od začátku do rizika, nikdo nechce inkasovat jako první. Nervózní průběh očekávám i ve Vítkovicích.“

Pozornost „votroků“ se musí upínat především k útočnému tandemu Diviš – Proházska. Ten v letošním ročníku nastřádal dohromady už 15 gólů! „Diviše řadím velmi vysoko. Je to opravdu kvalitní útočník. Proházsku znám ještě z působení ve Spartě. Jedná se o koncového hráče, který je nepříjemný v hlavičkových soubojích a v šestnáctce ho zdobí patřičný důraz. Je zkrátka potřeba, aby nedostali prostor,“ pravil Kotal, jenž už bude moci počítat s Poděbradským a také s uzdraveným Kalouskem.