Ve Svitavách se hrálo proto, že v tomto městě a v Moravské Třebové se o víkendu koná největší český turnaj v malé kopané Qanto Cup a zápas ligových celků posloužil jako slavnostní zahájení této mimořádné sportovní akce.

Pro „votroky“ šlo zároveň o úvodní klání z náročné série. Již dnes od 16 hodin nastoupí v Chlumci nad Cidlinou k dalšímu utkání proti Teplicím.

FC Hradec Králové – AS Trenčín 0:4 (0:1). Branky: 20. Depetris, 51. Mitrevski, 56. Štefánik, 66. Peltier. Sestava FC Hradec Králové – I. poločas: Lindr – Helísek, Němeček, Jandík, Šiškov – Schwarz, Janoušek, Hock, Hofman – Hodas, Gulajev. II. poločas: Volšík – Karal, Toth, Pávek, Šiškov – Hovorka, Špidlen, Csepregi, Malinský, J. Dvořák – Voltr.

Duel nesl všechny známky počáteční fáze herní přípravy, takže pokusy o kombinaci na obou stranách často končily nepřesnostmi. Lépe na tom byli přece jenom hosté, kteří si na trávníku vyhověli lépe a ve 20. minutě dotáhli jednu ze svých akcí do gólového konce díky Depetrisovi. Už předtím ve stoprocentní gólovce těsně minul trenčínský Salinas.

Na opačné straně se Hradec do přestávky dostával do zakončení minimálně a vážnější hrozbou byl jen průnik Hodase, který ale v rozhodujícím momentu netrefil dobře míč.

Do druhé půle vyběhly zcela odlišné jedenáctky a hromadné prostřídání prospělo daleko více trenčínskému celku, který začal soupeře viditelně přehrávat. Na skóre se to projevilo po pěkném centru ze strany, který zakončil Mitrevski tak, že gólman Volšík byl bezmocný – 0:2. Za dalších pět minut proběhl Štefánik hradeckou obranou, která se marně spoléhala na ofsajdovou past, a bylo to o tři góly.

Od té chvíle Trenčín na hrací ploše jednoznačně dominoval. Čtvrtý zásah byl jako z učebnice, kdy si z pravé strany seběhl do šestnáctky Peltier, perfektně se uvolnil a za zadní tyč obstřelil Volšíka.

A nemuselo zůstat jenom u toho, protože s chutí hrající a pohybově zdatní Slováci se usadili natrvalo na útočné polovině a vytvářeli si další příležitosti. Hradce se k ohrožení svatyně soupeře dostal v samotném závěru, ale ani čestný zásah mu přán nebyl. Trenčín vyhrál zcela zaslouženě, byl jasně lepším týmem.