Hradec – Bystrc 3:0

Poslední přípravný zápas odehráli „votroci“ s chutí, a nebýt chabé koncovky v prvním poločase, mohla být jejich výhra ještě výraznější. Červenat se museli především oba útočníci.

Tak třeba. V 8. min. nachází Pacákův centr ve vápně zcela osamoceného Dvořáka, míč ale místo v síti končí po nepřesné hlavičce v zámezí. Záhy Pacák ideálně uvolňuje Kaufmana, který však vhodný moment k zakončení trestuhodně prováhá.

Brankář hostí Krajíček pak ještě oběma forvardům likviduje po jedné příležitosti.

„Mrzí mě, že zahazujeme tolik šancí. Hráči by při zakončení měli být zodpovědnější. Zbytečně necháváme soupeře ve hře o nadějný výsledek,“ litoval střeleckých nezdarů v úvodním dějství kouč Oldřich Machala.

Jinak ovšem mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. Tedy až na okamžik ze 42. minuty, kdy Moravané podnikli bleskurychlý brejk, přečíslení tři na jednoho však i díky pohotovému zákroku Lindra ke gólovému konci nedotáhli. „Byla to chyba jako hrom. Zahráváme útočnou standardní situaci, a málem z toho inkasujeme. To se stávat prostě nesmí,“ zdůrazňuje Machala.

Po přestávce se už mohl pouze usmívat. Během jediné minuty se střelecky rehabilitovali Dvořák s Kaufmanem, třetí branku přidal v 65. min. střídající Zinke. „Votroci“ svého soupeře soustavným tlakem doslova válcovali. Vadou na kráse bylo pouze zranění Máchy, který musel kvůli nakopnutému kotníku hřiště deset minut před koncem nuceně opustit.

Po delší době se v sestavě objevilo jméno záložníka Tomáše Rezka, jenž konečně zdárně doléčil poraněnou achilovku. „S Tomášem v sestavě kvalita naší hry výrazně vzroste. Jenom si přeju, aby ho už žádné zdravotní komplikace nepotkaly,“ poznamenal Machala k návratu jedné z klíčových postav hradeckého týmu.

Fakta – branky: 48. Dvořák z pen., 49. Kaufman, 65. Zinke. Rozhodčí: Šedivý. Poločas: 0:0. Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Přibyl, Němeček (46. Wozniak), Mácha, Kalousek (46. Kasálek) – Rezek (60. Sláma), Fischer, Nemček (60. Karal), Pacák (46. Válek) – Kaufman (60.Zinke), Dvořák.