Smutný byl pohled na fotbalisty FC Hradec Králové, když v neděliopouštěli trávník malšovického stadionu. Ač se vydali ze všech sil, dřeli do úmoru, na bodový zisk s týmem Bohemians 1905 nedosáhli.

Slavit naopak mohli klokani, které výhra 2:1 posunula po 14. kole do čela druholigové tabulky. „Votroci“ jsou naopak až devátí a od sestupové příčky je dělí pouhé tři body.

Nadprůměrnému utkání by spíše slušela remíza. Od úvodních minut se hrálo v obrovském tempu, rušných momentů bylo na obou stranách požehnaně. Divák, který dorazil s mírným zpožděním, mohl hořce litovat. Už v 9. min. totiž na ukazateli skóre svítil stav 1:1.

Hradečtí jakoby se nepoučili ze středečního pohárového utkání s Teplicemi a také od Pražanů inkasovali z bleskového protiútoku. Trojice Róth – Moravec – Škoda provedla nájezd na Lindrovu branku impozantně a zelenobílý „kotel“ v sektoru hostí bouřil nadšením – 0:1. Prakticky vzápětí se dočkali také domácí příznivci; Kaufmanova zblokovaná střela se odrazila ke Kalouskovi, ten míč bez rozpaků napálil a Sňozík byl bez šance pořádně zareagovat – 1:1.

„Votroci“ od té chvíli do soupeře bušili, co to šlo. Po rychlých akcích bylo klokanům často pořádně horko a ubránili se jen s vypětím všech sil či díky nemohoucnosti domácího celku v koncovce, jako tomu bylo ve 42. min., kdy po průniku Fischera pálil Kaufman z dobré pozice vysoko nad. V táboře Bohemians ale mohlo být také veselo, vždyť ve 38. min. nastřelil ve vápně trestuhodně volný Róth tyč.

Nesmlouvavá bitva po přestávce pokračovala. Orámovaly ji tři důležité okamžiky. Okamžik první: v 53. min. si Kaufman naráží míč s Fischerem, centrovaný míč však před zívající brankou hlavou o centimetry míjí.

Okamžik druhý: v 65. min. Škoda proniká po pravé straně, přihrávkou nachází na malém vápně rozběhnutého Morávka, který nekompromisně posílá míč pod břevno a nejlepší způsobem tak slaví své sobotní devátenáctiny – 1:2.

Okamžik třetí: v 88. min. chybuje při výhozu gólman Sňozík, míče se zmocňuje Svoboda, jenže ho lobem posílá nad branku a hosté už ve zbývajícím čase těsné vedení kontrolují.

Hlasy trenérů

Oldřich Machala (Hradec Králové): „Spokojen být samozřejmě nemohu. Prohráli jsme naprosto zbytečně. Za stavu 1:1 měl Kaufman čistou šanci, ale nedal. Soupeř se naopak v podobné situaci nemýlil. Bohužel dostáváme hrozně hloupé góly a proto jsme v tabulce tam, kde jsme.“

Pavel Hoftych (Bohemians 1905): „Bylo to naše nejkvalitnější utkání, které jsme na hřišti soupeře v této sezoně odehráli. Přestože jsme po nádherné akci šli do vedení, tak nás domácí v prvním poločase kombinačně přehrávali, byli aktivnější a my mohli být rádi, že se šlo do kabin za nerozhodného výsledku. Po přestávce se nám povedlo v 65. minutě vstřelit druhý gól a od té chvíle jsme už hru měli pod kontrolou.“

Hradec - Bohemians 1905 1:2
Branky:
9. Kalousek – 6. Škoda, 65. Morávek. Rozhodčí: Matějek – Filípek, Peřina. ŽK: 0:3 (Róth, Lukáš, Škoda). Diváků: 2510. Poločas: 1:1.
FC Hradec Králové: Lindr – Němeček, Wozniak (80. Sláma), Chleboun, Kalousek – Poděbradský, Nemček, Fischer, Rezek – Kaufman (62. Dvořák), Černý (80. Svoboda).
Bohemians 1905: Sňozík – Janek, Lukáš, Nikl, Rychlík – Moravec (58. Slezák), Adam, Morávek, Róth (90. Bartek) – Ibragimov, Škoda.