Bohemians - Hradec 1:0

„Rozhodla naše jedna hrubá chyba. Po ní už nebyla síla výsledek otočit,“ hodnotil zápas královehradecký kouč Václav Kotal.

Co se vlastně přihodilo?

Domácí útočník Lukáš Hartig zkoušel v pokutovém území Hradce Králové doběhnout ztracený balon. Cestu mu ale přeťala noha jednoho z hostujících beků.

Hlavní sudí Jiří Jech po krátkých dohadech a dohodě se svým asistentem a ukázal na penaltu. K té se postavil tradiční vršovický exekutor Radek Sňozík.

A nemýlil se.

„Poslední desítku jsem nedal. Ale nemyslel jsem na to,“ popisoval gólový moment brankář.

Jinak viděl plný stadion spíše bojovnou bitvu.

Klokani si v minulém kole zaručili postup a domácí trenér Pavel Hoftych tak mohl zkoušet v sestavě hráče, kteří během sezony spíše paběrkovali minuty.

„A působili jsme nesehraným dojmem. Nicméně i v posledních dvou zápasech budu zkoušet další hráče,“ říkal kouč zelenobílých.

I hostující trenér udělal několik změn v sestavě.

„Chtěli jsme s domácími udržet krok během prvního poločasu a do druhé půlky pustit čerstvé síly,“ uvedl k taktice „votroků“ trenér Kotal.

„Možná kdybychom dotáhli jednu z brejkových šancí,“ povzdechl si hostující obránce Vlastimil Karal. Hráč, který ještě na podzim patřil do kádru Bohemians 1905.

Branky: 73. Sňozík (z pen.). Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Urban. ŽK: Fischer, Chleboun. Diváci: 6563. Poločas: 0:0.

Bohemians 1905: Sňozík – Růžička, Nikl, Cseh, Rychlík – Moravec, Adam (68. Slezák), Augustín, Róth (68. Strnad) – Ibragimov (80. Kotyza), Hartig Trenér: Hoftych.
FC Hradec Králové: Lindr – Chleboun, Wozniak, Karal, Pacák (79. Rezek) – Poděbradský, Přibyl, Voltr (62. Pilař), Fischer, Nemček – Dvořák (55. Kaufman) Trenér: Kotal.