Sobotní zápas, který má výkop v 17.30 hodin, bude jednou z posledních prověrek pro testované hráče

Slavný český klub lákal a neustále láká obrovskou pozornost. Na jaře si ke všemu prošel krušným obdobím. Nebýt společnosti Viscontia, patřící pod finanční skupinu Natland Group, která uhradila přibližně stamilionový dluh pražského klubu vůči bývalému majiteli – britské firmě ENIC, zřejmě by z prvoligové fotbalové mapy nadlouho zmizel. Naštěstí se tak nestalo. Našinec by si jen těžko představil sezonu bez derby pražských „S“.

Dnešní vzájemný duel bude již druhým za uplynulé dva týdny. Na turnaji v Čelákovicích ,,votroci“ zvítězili díky brankám Gulajeva 2:0. Tehdy oba týmy nastoupily v omlazených sestavách. Dnes by se na trávníku měly objevit silnější jedenáctky. ,,Hosté avizovali, že každý poločas odehrají s jinou jedenáctkou. Uvidíme, jak to jejich trenér postaví tentokrát. Chtěli bychom se dohodnout, aby hrálo to nejsilnější. My bychom udělali totéž. Uvidíme, jaká bude dohoda,“ pravil hradecký kouč Václav Kotal.

Jeho svěřenci mají za sebou tři týdny perné dřiny. Pro testované hráče půjde o jednu z posledních prověrek. ,,V úterý ještě hrajeme s pražskou Duklou. Poté se rozhodneme,“ poznamenal Kotal k avizování případných posil. ,,Absolvovali jsme náročné kondiční soustředění. Bylo vidět, že se s tím někteří perou. Věřím, že po tomto týdnu, který byl trochu volnější, nám zápasy se Slavií a Duklou více napoví, kdo v kádru zůstane a kdo ne.“

Stejně jako pořadatelé, očekává i Kotal početnou návštěvu. ,,V minulém ročníku jsme skončili výš než Slavia. I z tohoto pohledu by to mělo být divácky zajímavé utkání, pro nás pak hlavně užitečná konfrontace před blížícím se startem nové sezony.“

Herní projev mužstva bude hradeckého lodivoda zajímat obzvláště. ,,Pokud Slavia zachová rozestavení s jedním hrotem, chceme na to samozřejmě reagovat a vyzkoušet si varianty, které bychom chtěli používat na podzim podle soupeřů, kteří hrají na dva či jednoho útočníka,“ doplnil.

Na opatovický trávník nemá příliš dobré vzpomínky záložník Vojtěch Štěpán. Vloni si tu v utkání s AIK Stockholm natrhl vazy v koleně a téměř celou podzimní část promarodil. ,,Je to pryč. Nemyslím na to. Stát se mi to mohlo na jakémkoliv hřišti. Se Slavií všichni očekáváme dobrý zápas. Nejtvrdší dřinu máme za sebou, teď je tu období s řadou utkání, což je pro hráče vždycky příjemnější,“ pronesl Štěpán.