Vločková nadílka z posledních dvou dnů zcela zahalila komplex Všesportovního stadionu do bílého hávu. Prosvítá pouze traktory prohrnutá zelená plocha umělého trávníku. Tradiční seznamovací fotbálek může začít.

Ještě před tím dochází k nezbytnému fasování tréninkových propriet. Vyzvedává si je také zatím jediná nová tvář, obránce Jaroslav Nesvadba. Z dalšího avízovaného příchodu Vladimíra Mišinského překvapivě sešlo. „V telefonickém rozhovoru mi oznámil, že si vše rozmyslel, přestože jsme byli na podmínkách smlouvy domluveni,“ kroutil nevěřícně hlavou sportovní manažer Miloš Mejtský. Podle informací Deníku dal ostravský odchovanec nakonec přednost druholigovému rivalovi z Karviné.

Podle očekávání se v kabině neobjevil ani Pavel Černý, autor pěti podzimních branek, jenž odchází na půlroční hostování do Jablonce nad Nisou. „Hráč, který vám dá pět gólů a patřil k těm lepším, vám scházet bude. To je jasné. Prvoligové nabídce se však těžko odolává, musíme si s tím umět poradit,“ poznamenal „na téma Černý“ trenér Oldřich Machala.

Kontrakt dále vypršel Jiřímu Krejcarovi, do B mužstva pak byli z výkonnostních důvodů přeřazeni Ivo Svoboda a Jakub Chleboun. „Svobodovi jsem dal na podzim dost velkou příležitost, ale bohužel ji nevyužil. S výkony Chlebouna jsem také nebyl příliš spokojen a záleží jenom na něm, kdy se vrátí do kabiny áčka,“ pronesl kouč, jenž by si do kádru přál minimálně jednoho fotbalistu s ofenzivními schopnostmi. „Kvalitního hráče potřebujeme do středu zálohy a také na hrot. Já pořád doufám, že s námi brzy začne trénovat Vašek Pilař. S ním by naše síla výrazně vzrostla.“

Celou zimní přípravu absolvují „votroci“ v domácím prostředí. Výjimkou bude pouze třetí lednový týden, kdy odcestují na kondiční soustředění do Luhačovic. Celkem odehrají dvanáct zápasů, pět z nich s mužstvy z nejvyšší soutěže. Vše má jediný účel, vylepšit nelichotivé postavení po podzimní části, kterým deváté místo bezesporu je. „Chtěl jsem, abychom hráli s kvalitními soupeři. Na jaro musíme být dobře připraveni,“ zdůraznil Machala.