Sedmihorky již dříve stvrdily svůj pád do krajského přeboru, Ústí nad Orlicí zřejmě také nemine tato „výměna“ soutěží. Kdo však dostane třetího „černého Petra“, pravděpodobně bude známo až po závěrečném kole. Tento nelítostný souboj se týká půltuctu týmů. Kvůli nepříliš dobrým výsledkům v posledních třech kolech (Tesla Pardubice 2:4, Chrudim 1:4 a Týniště 0:2) je do boje o „holý život“ namočen i předměřický Slavoj.
Trenér jediného zástupce hradeckého okresu v soutěži JAROSLAV DOČKAL si však případný pád do krajského přeboru nepřipouští.


Po třech porážkách v řadě vás dělí pouhé tři body od sestupu. Bojíte se této hrozby?

Letošní ročník divize je mimořádně vyrovnaný a bude až do konce. Tři body prakticky nic neznamenají, čehož jsme si pevně vědomi. Je jen na nás, jak se s tím vyrovnáme.


Po 21. kole jste se nacházeli v relativně klidném středu tabulky s devítibodovým náskokem na sestupující příčky. Čím si vysvětlujete tento výkonnostní pokles?
Byli jsme zhruba na sedmém místě, ale na dvanáctou příčku jsme měli minimální náskok. Prohráli jsme smolné utkání na Tesle, poté s výborně hrající Chrudimí a v neposlední řadě s Týništěm. Náskok se tak scvrknul na pouhé tři body.


V posledních čtyřech kolech máte těžký los. Jak tento fakt vnímáte?

Samozřejmě musíme nutně bodovat, ale myslím si, že máme na to, abychom to zvládli.


Již tento víkend vás čeká silný Letohrad, navíc na jeho hřišti…

Letohrad z devadesáti procent převyšoval soupeře. Chce hrát fotbal a přesně to by nám mohlo svědčit. Na podzim jsme ho doma porazili. Soutěž je nesmírně vyrovnaná, hrát se dá s každým.Bojovat se bude až do posledního kola, podobně jako v první lize.


Jaká je nálada v týmu, který v posledních třech kolech nebodoval a navíc dostal deset branek?

Nálada je bojovná, k tréninkům přistupují všichni tak, jak mají. Jenom se nám nedařilo výsledkově. Utkání v Pardubicích mělo neuvěřitelný průběh, ke konci poločasu padlo pět gólů. Za příznivého stavu 2:1 jsme inkasovali dvě branky během tří minut. Utkání v Chrudimi poznamenala chyba rozhodčího za nerozhodnutého stavu. I kvůli tomu jsme ho nezvládli a výsledek vypadal poměrně hrozivě. Byli jsme nuceni dohánět jednogólové manko a museli hrát dopředu. Místo vyrovnání jsme ale inkasovali. Obdobná situace nastala i proti Týništi. Soupeř vedl 1:0 a my hráli ofenzivně, a to i po zbytečném vyloučení Kotala. Kdybychom však po první půli vedli 4:0, tak by se nikdo nemohl divit. Takový je holt fotbal.


Jste považováni za jeden z nejofenzivnějších týmů soutěže. Na druhou stranu máte jednu z nejprostupnějších obran. Budete se v dalším průběhu snažit hrát defenzivněji, nebo budete hrát stále útočně?

Je to pravda, i v prvním ročníku jsme dostali hodně gólů. Inkasujeme vždy po hloupých individuálních chybách. Přeci ty kluky nezastřelím (smích). Budeme i nadále chtít praktikovat útočný styl. Nemá cenu čekat vzadu, až vám soupeř vstřelí v poslední minutě rozhodující branku.


Jaké je současné složení mužstva pro další zápasy, když připustíme, že Kotal dostane pravděpodobně stop za červenou kartu a Hejzlar je nepříjemně zraněn?
Hejzlar je vyřazený minimálně na osm týdnů. Má přetrhané vazy v kotníku. Jedná se o klíčového hráče a bude to pro nás citelné oslabení. Fauloval ho týnišťský Tomášek a není to první případ, kdy tento fotbalista zranil protihráče. Za faul zezadu mu rozhodčí dal jenom žlutou kartu. Nastaly nám problémy, ale je jen na nás, abychom se s tím vyrovnali. Rozhodně nebrečíme. Věřím, že vše zvládneme bez nervů.


Koho vidíte jako posledního nejvážnějšího kandidáta sestupu?

Sestup nikomu nepřeji, je mi líto všech funkcionářů. Některé kluby bojují o sestup každý rok a umí to hrát. Vidím tam spoustu mužstev, Choceň, Český Brod a další. Chrudim to zřejmě nebude. Má kvalitní mužstvo a byla jen otázka času, kdy se zvedne.


Víte, že bylo v pondělí svazem dotaženo sloučení Slavoje s Olympií?

Vím, je dobře, že to schválili. Nebylo vůbec jednoduché hrát pod hlavičkou Předměřic na hřišti hradecké Olympie. Snad nám to prospěje.