Trenér české reprezentace Ladislav Škorpil však řeší po úterním srazu ve sportovním centru v Nymburku nepříjemné problémy. Kapitán Martin Latka si obnovil zranění stehenního svalu a jeho start na evropském šampionátu je vážně ohrožen. Zdravotní potíže mají také Jan Holenda, Mario Holek, Michal Kadlec, Daniel Kolář, Josef Kaufman, Luboš Hušek, Jan Blažek a František Rajtoral.

Pro vedení českého týmu byla situace obtížná hlavně v tom, že muselo do středeční půlnoci do sídla UEFA odeslat konečnou třiadvacetičlennou nominaci. „Ještě dva dny před zahájením ME lze ale na soupisce provádět změny, takže máme čas,“ objasnil Ladislav Škorpil. V Hradci Králové by za normálních okolností postavil dvě jedenáctky, vzhledem k situaci se tak nestane. „Když mám zdravých třináct hráčů, tak mi mnoho alternativ na střídání nezbývá,“ konstatoval lakonicky.

Ani hradečtí fotbalisté nenastoupí v nejsilnějším složení, B–tým totiž v sobotu dopoledne čeká klíčová bitva o záchranu ČFL v Mladé Boleslavi. Sestavu proto vyztuží několik hráčů druholigového kádru. „Sice nenastoupíme kompletní, ale každopádně chceme udělat co nejlepší výsledek, pokud možno vyhrát,“ pronesl asistent Miloš Mejtský. „V mládežnických reprezentacích máme několik hráčů, bude to pro ně dobrá zkušenost i možnost předvést, že by do jedenadvacítky mohli jednou patřit,“ doplnil.