Neporazitelnost „votroků“ trvá už sedm zápasů. Trenér Luděk Klusáček doufá, že se jeho svěřenci s hradeckými příznivci rozloučí kvalitním výkonem korunovaným vítězstvím. „Rádi bychom navázali na úspěšné jarní výsledky na domácím hřišti. Chceme vyhrát a udržet se tak v horní polovině tabulky.
Čáslavský nováček získal z posledních čtyř zápasů pouze jeden bod.

Bude snadným soustem?
Tomu nepřikládám velkou váhu. Soupeř má svoji kvalitu, navíc v posledních utkáních nehrál kvůli absencím kompletní. U nás však nastoupí v plné síle. Navíc může hrát uvolněně. Coby nováček se zachránil poměrně brzy, což byl jeho předsezonní cíl.


Co bude rozhodovat v samotném utkání?
Čáslav je nebezpečná především při standardních situacích. Dobře je zahrává a hráči do centrů nekompromisně nabíhají. Tyto situace musíme zvládnout.


Stejně jako před týdnem nastoupilo několik hráčů (Šmarda, Přibyl, Semerák, Lindr, Kaplan, Špidlen, Hašler) za rezervu v ČFL. Bude mít tento fakt vliv při vašem rozhodování o sestavě?
Vše bylo samozřejmě podřízeno záchraně béčka v ČFL. Bohužel to tentokrát výsledkově nevyšlo. Není samozřejmě ideální hrát v sobotu a pak hned v pondělí. Hráči se s tím ale musí vypořádat, i když se na jejich výkonu jistá únava projevit může.


Jak tým vypadá po zdravotní stránce?
Kromě dlouhodobých marodů bychom měli být kompletní. Menší otazník visí pouze nad Černým (lehký otřes mozku). Počítat už naopak mohu s Rezkem.


Dnes je na programu nejen kompletní kolo druhé ligy (nařízení ČMFS – pozn. red.), ale také úvodní zápas české jedenadvacítky na ME v Nizozemsku, který přenáší Česká televize. Svazoví činovníci se v tomto snměru dvakrát nevyznamenali. Co vy na to?
Neříkám, že je to úplně optimální řešení. Nemuselo se hrát celé kolo, to je pravda. Vždyť v některých zápasech vlastně o nic nejde. Prostě to tak ale je a my to musíme respektovat.