Znamenitě si vedli především ve druhé půli, kdy po pěkných akcích čtyřikrát skórovali. V prvním poločase se však dlouho přes kompaktně pracující obranný val jinak pasivně hrající Čáslavi nemohli prosadit.

Vysvobození přinesla až 40. minuta, v níž padl vedoucí gól po tečovaném trestném kopu Gavuly a pohotové Munsterově dorážce. Právě výkon Vladimíra Gavuly musel být pro trenéra Luďka Klusáčka milým překvapením. Hráče, který na jaře výhradně nastupoval za třetiligovou rezervu, neváhal zařadit do základní sestavy a svůj tah si v duchu mohl jenom pochvalovat. Gavuly bylo plné hřiště. Hrál s obrovskou chutí a zaujetím, navíc se výrazně podílel na prvních dvou gólech. Tím nejlepším způsobem si tak řekl o přemístění do druholigové kabiny.

„Vlado nemohl v sobotu nastoupit za rezervu kvůli žlutým kartám. Na jaře se mu velmi daří, proto dostal šanci v áčku proti Čáslavi. Chvilku se rozkoukával, pak ale ukázal své fotbalové kvality. Hrál opravdu dobře,“ neváhal svého svěřence pochválit Luděk Klusáček. Čtyřiadvacetiletý záložník byl velmi překvapen, když byl k utkání nominován. „Nepočítal jsem, že bych si za áčko ještě zahrál. Jsem ale rád, že mi dal trenér šanci. Snad jsem ho nezklamal,“ povídal po zápase. „Pokaždé chci hrát co nejlépe. Trenér mi říkal, ať se ničeho nebojím, že mám rychlý tah na branku a něco zkusím. Těší mě, že jsem se podílel na prvních dvou gólech. Důležitější byl ale ten první, po němž soupeř musel hru otevřít, což nám vyhovovalo,“ vrátil se ke klíčovému okamžiku Gavula.

Hrdinou pondělního utkání byl ale jednoznačně útočník Paul Munster. Z pěti branek do čáslavské sítě nasázel tři. Po závěrečném hvizdu také rozdával úsměvy na všechny strany. „Byl to dobrý zápas. Měl jsem i trochu štěstí, že jsem při prvním gólu stál na správném místě. Celkově jsme si vytvořili více šancí a důležité bylo, že jsme je dokázali proměnit. Tři góly v jednom utkání jsem dal v Česku poprvé v kariéře,“ prozradil irský kanonýr v hradeckých službách. V příštím týdnu jej prý čekají jednání o prodloužení smlouvy

„Rád bych v Hradci Králové zůstal. Doufám, že se dohodneme. Letošní sezona nebyla sice nejlepší, ale máme dobrého trenéra a kvalitní tým, který má na to, aby vykopal první ligu. Chtěl bych být u toho,“ svěřil se Paul Munster.

 

Napsali jsme o zápase