VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podzim nám uzavřel divizní bránu

NOVÝ BYDŽOV - V uplynulém ročníku krajského přeboru obsadil druhé místo celek Nového Bydžova. Nesplinil tak svůj cíl postoupit do divize. Jeho kouč VLADIMÍR BLAŽEJ nevnímá toto umístění jako katostrofu a dívá se optimisticky do další sezony. Jak byste zhodnotil sezonu?

28.6.2007
SDÍLEJ:

Olympia Hradec KrálovéFoto: DENÍK/František Hloušek


Z pohledu klubu se v této sezoně objevila pozitiva i negativa. K těm určitě dobrým věcem patří to, že A-tým je ve většině postaven na odchovancích zdejšího systému mládežnické kopané. Klub má díky městu Nový Bydžov výborné sportovní i technické zázemí. První rok má za sebou Sportovní centrum dorostu se čtyřmi týmy v dorosteneckých soutěžích. Dorosty jsou plynule navázány na sportovní třídy a týmy Cidliny. Máme celkem dobře vyřešenu trenérskou strukturu a hrajeme jako klub s minimálními ekonomickými náklady. K těm horším záležitostem samozřejmě patří to, že nám zůstaly díky podzimní části uzavřeny divizní brány. Bydžovský klub je připraven zcela určitě na další kvalitativní posun. Je postaven stabilně na několika nohách toho pověstného fotbalového stolu na rozdíl od jiných subjektů.


Splnilo umístění předsezonní cíle?
Pokud se týče A-týmu dospělých, tak jsme určitě chtěli vyhrát každý příští zápas a tím i krajský přebor. Bydžovský fotbal je na dospělou divizi připraven s výjimkou ekonomiky klubu, ale ta se zase mnohdy odvíjí třeba právě od soutěže. Takže tým i trenéři nevnímají druhé místo katastroficky, ale určitě jsme i my chtěli primát.


V jarní části sezony jste získali o 9 bodů více než na podzim. Kde vidíte hlavní příčiny zlepšení?

Jednoznačně v dvojnásobném, strukturálně dobrém posílení kádru a v získání sebedůvěry většiny hráčů. Na podzim jsme hodně chtěli dát šanci čtveřici mladíků, kteří přišli z dorostenecké ligy, ale z nich nás výrazně potěšil jen Luboš Hruška. Jarní příchody Michala Blažeje a come-back Jardy Matějky, to byly přesně personální trefy, které tým posílily a nastartovaly. Začali jsme být fotbaloví a proměňovali jsme příležotosti.


Máte úctyhodnou bilanci na hřištích soupeřů, kde jste ani jednou neprohráli…
Upřímně řečeno, nám hra venku nijak nevadí, někdy spíše naopak. Doma se každý náš soupeř logicky o hodně více snaží o fotbal, o ofenzivní pojetí, prostě chce hrát, a to nám vyhovuje. V Novém Bydžově až na výjimky, mezi které určitě budu jmenovat Novou Paku, Broumov či Českou Skalici, jde mnohdy o zákopovou válku. Překonat důsledné obranné valy a všemožné taktické prvky není mnohdy úplně jednoduché .


Nastříleli jste nejvíce branek…
To souvisí především s jarní částí, Blažej dal ve 13 zápasech 15 branek, vedle něho se začalo více dařit „lvíčatům“ Pánkovi a Valentovi. Určitě se na jaře zvedl Průcha. Navíc už stálý gólový prvek, tedy standardky, zejména díky Matějkovi a Hruškovi, byly také efektivní. Důležité branky dal i přes řadu neproměněných šancí Tomeš. Góly přišly se změnou herního pojetí, které vycházelo z kreativity ve středu pole, protože jsme konečně našli optimální model sestavy a její modifikace.


Na čem se zakládala hra týmu?
Především, tým má zažitý defenzivní systém, ten jsme začali aplikovat již v prvním roce mého působení a hráči ho již mají zažitý. Druhým faktorem byla určitě herní disciplína, stanovení úkolů pro jednotlivé posty, defenzivní o ofenzivní část standardních situací. A pro jaro jsme přidali kombinační hru a celkem rozumnou efektivitu ve finální fázi. Měl jsem i radost, že většinu soupeřů jsme dokázali přehrávat od 60. minuty zápasu. Kondice většiny hráčů je velmi slušná a dokázaly to i zimní přípravné zápasy s týmy vyšších soutěží.


Zklamalo vás něco?
Určitě naplňování fotbalové legislativy odpovědnými pracovníky, ať už ze stránky vnímání nutného postavení výchovy mládeže v hierarchii každého klubu, v otázce dohledu nad kvalitou zázemí na stadionech, v otázce koncepčního vnímání fotbalu jako každé jiné činnosti. Náš klub se snažil být nejprve připraven tímto směrem a na těchto základech, řečeno reklamním sloganem, jsme chtěli stavět kvalitativní soutěžní posun. Bohužel, ve filozofii řady fotbalových činovníků je to úplně naopak, příklady jsou zcela jasné a to je pro mne mimořádné zklamání. Musím říci po dlouhé době, že mne zklamaly výrazné velmi hrubé chyby některých rozhodčích, které nás hodně delimitovaly. Vím, že některé nebyly úmyslem, šlo spíše o zkraty. Například 93. minuta podzimního zápasu v Milíčevsi či vyhodnocení dalších herních situací v jarních zápasech s Rychnovem, Novou Pakou či Olympií mi dlouho budou ležet v hlavě i níže. Mně nikdy nejde o chyby typu otočených autů, neodpískaných či odpískaných trestných kopů, ale o zcela evidentní taxativní záležitosti, které nás určitě připravily třeba o ten pověstný nutný jeden bod.


Kde byste hledal hlavní rozdíl mezi vaším mužstvem a postupujícím Převýšovem?
Rozdíly v hráčské kvalitě prakticky nejsou. Oba týmy disponují několika osobnostmi a dát oba hráčské kádry dohromady, tak to by byl špičkový divizní celek. Rozdíl je zcela evidentní v ekonomickém i pracovním zabezpečení hráčů, tam je Převýšov nad námi o hodně dál. Rozdíl je i v psychice obou týmů . Převýšov disponoval i větším množstvím zkušenějších fotbalistů. Myslím si naopak, že mí svěřenci jsou mentálně více připraveni na kontaktní fotbal a herní systém vyšší soutěže.


Jaké budou cíle do příštího ročníku a kdy začne letní příprava?
Cíle budou stále stejné, přípravu zahájí tým pod vedením Zbyňka Houšky 12. července. Vše proběhne v domácích regionálních podmínkách.
Jaké by mělo být složení týmu do následujícího ročníku…
Byli bychom velmi rádi, kdyby bylo stejné, případně bylo doplněno o dva tři talentované hráče z naší líhně, kteří v současné době působili jinde či v bydžovském dorostu.


Dokážete odhadnout, kdo by měl příští sezonu hrát o postup a kdo o udržení v soutěži?
O místa nahoře bude hrát určitě znovu Nová Paka, jednoznačně Broumov, zvedne se zase Kostelec nad Orlicí. Nahoru může jít Česká Skalice a Lhota pod Libčany. Pozor na Jičín, ten má kádr s velkou perspektivou a dobré trenéry. O záchranu – své tipy mám, bude to tam, kde budou chybět ekonomické prostředky.


Proč jste se rozhodl u A mužstva skončit a kam povedou vaše kroky?
Po letošní sezóně nemám příliš náladu na dospělou kopanou. Pochopil jsem, že fotbal v této kategorii je specifickou veličinou odlišující se od standardů jiných činností s výraznou měrou subjektivních vlivů. Mé kroky povedou k mládeži, kde mě řada věcí neuspokojovala. Budu se také orientovat na zapojování dorostenců do juniorky. Druhým důvodem je to, že jsem u týmu tři roky a nedošlo k pozitivnímu třesku, tj. postupu. Nicméně, jarní kolektiv mužů Nového Bydžova, to byla skvělá práce, velmi dobré vztahy a velká soudržnost týmu a jeho vedení. Bylo mi ctí s tímto týmem pracovat a s většinou kluků mne nadále budou pojit výborné vztahy. Na působení v A mužstvu budu vzpomínat rád.

28.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 382 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/-KA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15382 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYCHOVATEL/-KA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ, - PP zkrácený (min. 18 hod. přímé pedagogické činnosti) na dobu určitou, nástup možný ihned, - Požadujeme: zájemce musí splňovat kvalifikační požadavky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, - Nabízíme: 9. platovou třídu, příspěvek na obědy, příspěvek na penzijní připojištění, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem. Kontaktní osoba: Mgr. Eliášová Pavla, e-mail: zs.nepolisy@seznam.cz. Pracoviště: Základní škola, nepolisy, okres hradec králové, 503 63 Nepolisy. Informace: Pavla Eliášová, +420 734 201 415.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 13 360 Kč

Učitelé a vychovatelé pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami ASISTENT/-KA PEDAGOGA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13360 kč, mzda max. 22900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ASISTENT/-KA PEDAGOGA, - PP na dobu určitou od 1.9.2018, PP zkrácený, 20 hodin týdně, - Náplň práce: práce dle pokynů pedagoga, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem. Kontaktní osoba: Mgr. Bisová Monika, e-mail: zs.kratonohy@post.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola, kratonohy, 503 24 Kratonohy. Informace: Monika Bisová, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče PRACOVNÍK/-CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: PRACOVNÍK/-ICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - přímá péče o seniory, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, třísměnný provoz, - Požadujeme: vzdělání v oboru či rekvalifikační kurz v oboru výhodou, vztah ke starým lidem, lidský přístup, organizační schopnosti, práce v týmu, schopnost učit se novým věcem, slušné a spolehlivé jednání, praxe výhodou, zjistěte si dobrou dopravní dostupnost na všechny směny!, - Nabízíme: mimořádné odměny, příspěvek na oběd, svačina a nápoje na pracovišti, příspěvek na dopravu, náborový finanční příspěvek, - V případě zájmu kontaktujte: Ing. Andrea Votavová, Ph.D., tel.: 608 914 617, e-mail: andrea.votavova@votavova.eu. Pracoviště: Soukromé senior centrum nechanice s.r.o., Pražská, č.p. 20, 503 15 Nechanice. Informace: p. Votavová, +420 608 914 617.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Pracovník/pracovnice úklidu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Vymezeno pro OZP, Zkrácený pracovní úvazek ,nebo dohoda,úklid kanceláří ,doplňování hygienických potřeb..Nabízíme zkrácený pracovní úvazek 15 až 20 hodin / týden.(pracovní doba dle 16:00 -19:00hod.)., Nástup možný ihned.Hodinová mzda od 100,-Kč/hod. osobní ohodnocení ,příplatky, Nabízíme profesionální zaškolení, zázemí stabilní firmy,nástup možný ihned, Náplň práce:úklid kancelářských prostor ,WC,doplňování hygienického materiálu., Požadujeme :spolehlivost,zkušenosti s úklidem., , Zaměstnanecké výhody: Nabízíme profesionální zaškolení, zázemí stabilní firmy, zaměstnanecké výhody, ovlivnitelná složka mzdy,osobní přístup., Nástup možný ihned., , První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Andílci s.r.o., Eliščino nábřeží, č.p. 375, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Radovan Anděl, +420 724 003 122.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

TICHÝ PROTEST STUDENTŮ před budovou broumovského gymnázia.

Protest studentů se přetavil v názorovou přestřelku na facebooku gymnázia

Závody na historických lyžích a saních, závod ve skoku ladném a soutěž o nejlepší historický kostým. Do Malé Úpy se sjíždějí závodníci z celých Krkonoš a okolí.
25

Krakonošovým lyžníkům podmínky sedly. Zima, jak má být, lebedili si

Odložené derby se blíží, v prodeji jsou vstupenky

Východní Čechy, Pardubice - Program druhé nejvyšší fotbalové soutěže, Fortuna národní ligy, komplikují nezpůsobilé terény. Ani třetí jarní kolo se neodehrálo kompletní, smolařem je v tomto ohledu Varnsdorf, který ještě neodehrál ani jedno utkání.

Platy rostou, Východočeši splácejí hypotéky bez větších potíží

Východní Čechy - U spotřebitelských úvěrů však počet dlužníků neklesá.

Poslední samec nosorožce severního bílého Sudán je po smrti

Královéhradecko, Dvůr Králové - Po smrti posledního samce zůstávají na světě poslední dvě samice nosorožce severního bílého.

OBRAZEM: Přichází jaro

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Kalendářní jaro začíná teprve ve středu. To astronomické už v úterý, přesně v 17.15 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT