Přicházející nová sezóna nad sebou nesla několik otazníků, které postupně měnil vodpovědi čas. Dá se říci, že jeho svěřenci vČeské lize na podzim obstáli, když si vpatnácti zápasech rovnoměrně připsali stejný počet vítězství, remíz iporážek, tedy po pěti. Při celkovém skóre 20:18 mají na svém kontě 20bodů a patří jim prozatím 9.příčka. Současný hradecký lodivod JAROSLAV KRATOCHVÍL tedy může být, společně se svým asistentem Šubrtem a vedoucí Dolejší, suplynulou částí sezony spokojen.

Ktýmu jste přišel jako nový trenér do neznámého prostředí. Co vám fotbalový podzim vHradcidal?

 Společně sasistentem Alešem Šubrtem jsme měli možnost po šesti letech nahlédnout do České ligy mladšího dorostu. Kdispozici jsme měli 25hráčů a ukaždého znich jsme se snažili, aby za měsíc odehrál alespoň dva mistrovské a dva přípravné zápasy. Rozhodně nám nešlo jen ovýsledky, ale chtěli jsme, aby se vzápasech vystřídalo co nejvíce hráčů. Jsem rád, že jsem po delší době znovu dostal šanci trénovat druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž, a myslím, že se nám na podzim celkem dařilo.

Odpovídá tedy devátá pozice vašim představám?

 Chci zdůraznit, že vtéto kategorii se nehraje osestup. Cílem mé práce bylo se zaměřit na přechod chlapců ze žákovské do dorostenecké kategorie a na odstraňování špatných návyků. Hlavním cílem pochopitelně zůstává, aby co nejvíce hráčů ročníku 1992bylo do budoucna kvalitně připraveno do Adorostu, Zároveň doufám, že samotní mladí fotbalisté budou chtít nadále na sobě pracovat, a tím se pochopitelně nadále výkonnostně zlepšovat.

Pozitivní určitě bylo, že vaši hráči bojovali vutkáních do poslední minuty a několik bodů doslova vydřeli. Na dorostenecký fotbal se zřejmě adaptovali velice rychle…

 Vúvodu podzimu jsme ve třech duelech ztratili body vposledních minutách. Ukázalo se, že jsme vtéto fázi nedokázali hrát maximálně koncentrovaně a spatřičným nasazením. Pozitivem bylo, že se kluci vprůběhu podzimu semkli a vposledních dvou zápasech sLibercem a Mostem bodovali vždy díky posledním minutám, ve kterých dokázali dát vyrovnávací branku.

Na které hráče jste se mohl nejvíce spolehnout?

 Osu týmu tvořili Hock, Zelený, Krolop, Hoffmann a až do svého těžkého zranění také Hodas, který si zlomil ruku. Ostatní střídali dobré okamžiky stěmi horšími, nikdo však vyloženě nezklamal. Všichni se snažili pro úspěch týmu odevzdat maximum.

Jakou úroveň měla podzimní část soutěže?

 Vzhledem ktomu, že jsem vtéto soutěži trenérským nováčkem, tak nemohu srovnávat letošní podzim sminulými ročníky. Když se tedy podívám do současnosti, tak pozitivní bylo, že jednotlivá mužstva chtěla hrát fotbal a nesoustředila se vyloženě jen na bránění a uhrání co nejlepšího výsledku za každou cenu. VČeské lize mladšího dorostu dominují mužstva sprofesionálním zázemím, což jsou Sparta, Most a Slavia. Tyto tři celky ostatní převyšují. Od čtvrtého místa dolů je tabulka hodně vyrovnaná a my patřili mezi týmy zklidného středu. Až na drobné výjimky podávali velice kvalitní výkony irozhodčí.

Jak vyplníte zimní přestávku?

 Naostro začneme 7.ledna a příprava proběhne vdomácích podmínkách. Budeme trénovat pětkrát týdně a ke slovu přijdou ipřípravné zápasy.

Vaše slovo závěrem?

 Chtěl bych poděkovat všem hráčům, svému asistentovi Aleši Šubrtovi inaší vedoucí mužstva Jaroslavě Dolejší za výbornou spolupráci, a přeji jim hodně zdraví a sportovních úspěchů vpříštím kalendářním roce.